Hebké sny

Hedvábí je materiál ceněný už tisíciletí. Jde totiž o přírodní produkt s jedinečnými vlastnostmi. Dopřejte si hebké sny v hedvábném povlečení.


Kde se hedvábí získává?

Přírodní hedvábí se většinou vyrábí z výměšků žláz bource morušového, kterému se také přezdívá „noční motýl“. Z výměšků se po ztuhnutí vytvoří tenká vlákna, z nichž si motýl vytváří kuklu. Pokud ji rozvineme vznikne hedvábné vlákno opravdu dlouhé – jeho délka se obvykle pohybuje mezi 300 až 900 metry!

Látka, která je utkána z hedvábí, zcela přirozeně reguluje teplo – v zimě ohřívá, zatímco v teple materiál příjemně ochlazuje. Pokud se v noci hodně potíte, možná by vám pomohlo povlečení z přírodního hedvábí.

Hedvábné vlákno

Hedvábné povlaky jsou velmi vzdušné, lehké, dobře izolují, jsou vhodné proti horečce a nachlazení. Hedvábné vlákno je vnímáno jako uklidňující a má dokonce skvělý samočistící účinek, takže pro ložní povlečení je jako stvořené. Díky svým vlastnostem se hodí i pro osoby trpící astmatem, pro které je těžké najít vhodnou látku. Také se doporučuje osobám citlivým na tlak a výkyvy tepla, výborně vám poslouží například během menopauzy či nemoci, kdy se tělesné horko střídá s chladem.

Přínos hedvábí pro tělo

Kromě zmíněných vlastností určitě oceníte i další přednosti, kterými hedvábí hýčká vaši pokožku a vlasy. Hedvábí totiž obsahuje přírodní bílkoviny, výživné oleje a 18 esenciálních aminokyselin, které během spánku pečují o vaše tělo a hydratují je.

Díky jemné textuře vlákna a hladkému povrchu je minimální tření mezi látkou a pokožkou. A právě proto, že se jedná o tak kvalitní materiál, můžete se spolehnout, že zakoupené lůžkoviny budou vyrobeny opravdu precizně.

Možná že neznáte nic příjemnějšího než chladivý dotek hedvábí za horkých letních nocí. Jak jsme si ukázali, hedvábí má mnoho dalších příjemných a příznivých vlastností, takže nad koupí ložního povlečení můžete mít už teď jasno.

A pokud ne, alespoň to zkuste – třeba vaše sny budou stejně hebké a příjemné jako hedvábí.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 20 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.