I v bytě s plochou 28 metrů čtverečních můžete žít stejně, jako v apartmá pětihvězdičkového hotelu

null

null

Všichni si asi dokážeme představit, jak těžké je sehnat velký byt uprostřed jedné z největších metropolí Spojených států. Stejný problém řešila před rokem i Nicollette Starnella, která ovšem z malého bytu o ploše necelých 28 metrů čtverečních vytvořila nádherný byt. Díky svému umu jej ale dokázala zrenovovat do dnešní podoby. Už při pohledu na zařízení tohoto bytu si budete připadat jak v pětihvězdičkovém hotelu.

V bytě je jen jedna místnost

Poněkud zvláštní je, že má tento malý byt pouze jednu místnost. Pro Nicollette to však nebyl žádný problém, prázdná místnost si ji při první prohlídce zcela získala. Shodou okolností to byl i první byt, který si přišla prohlédnout a ihned po překročení prahu si byla jistá, že právě zde chce bydlet. Jak sama říká, nikdy se v žádném prostoru necítila pohodlněji a útulněji. Nicollette si všechno zařídila hodně domácky, aby si co nejvíce vychutnávala čas strávený ve svém roztomilém bytě.

null

null

Nejoblíbenější místnost se nedá určit

Nicollette samozřejmě nemohla určit nejoblíbenější místnost, protože její studio prostě víc místností nemá. Místo toho vybrala zrcadlový kabinet v obývací části pokoje. Na horní straně skříňky se nachází několik obrazových koláží. Nicollette se za pomoci krásných obrázků lépe poznala, což jí pomohlo překonat osamění v malém bytě. Fotografie, které si do koláže na zrcadlový kabinet vybrala, ji totiž dokonale vystihují.

Jaký je podle Nicollette klíč k vytvoření útulného domu?

V malém bytě je velice důležité naplno využít nabídnutý prostor. Tím pádem byste měli více času vložit do výběru správného nábytku. Pro Nicollette byly zásadní i úložné prostory, protože nesnáší, když je do jejich poliček a šuplíků vidět. Všechen nepořádek a další drobnosti musí být zakryty, a mimo to je dbán důraz také na estetickou příjemnost. V malém bytě byste totiž nenašli nic, co se do něj nehodí.

null

null

Zařizování malého bytu se rozhodně nemusíte bát. Nicollette Starnella totiž svým příběhem potvrzuje, že i na 28 metrech čtverečních se dá vytvořit nádherný a útulný byt, ve kterém je radost žít.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT