Jak správně vyčistit ledničku? Máme pro vás několik funkčních tipů

Lednička je nepochybně jednou z nejdůležitějších součástí každé domácnosti. Bez ní bychom si určitě neužívali takového komfortu v bydlení, a hlavně ve stravování. Bez chladničky byste totiž neměli možnost uchovat jakékoliv potraviny po delší dobu, což by představovalo obrovský problém. I proto byste měli o svou ledničku řádně pečovat, což zahrnuje především pravidelné čištění.

Lze na čištění použít standardní čisticí prostředky?

Odpověď zní ano i ne. Záleží samozřejmě na druhu, a hlavně složení daného čistícího přípravku. Některá čistidla do kuchyně jsou totiž velice šetrná, protože jsou vyrobeny na bázi přírodní citrusového oleje. Právě tyto prostředky můžete uvnitř ledničky bez obav použít, protože nepoškodí její vnitřní vybavení. Agresivnější čisticí prostředky si schovejte na jinou oblast domácnosti.

Jak lednici nejlépe vyčistit?

Ještě před začátkem umývání byste měli z ledničky odstranit veškeré potraviny. Prázdná lednice se vám bude čistit o mnoho lépe, a navíc si potraviny nekontaminujete čistící látkou. Zbavit byste se měli i všech odnímatelných částí, tedy šuplíků, regálů nebo držáků na ovoce. Ty poté vyčistěte zvlášť, avšak v lednici by zbytečně rozptylovaly vaši pozornost. Hadrem s čisticím prostředkem pak očistěte veškerou plochu uvnitř spotřebiče, dejte si na čas a žádnou část nevynechejte.

Existují jednoduchá preventivní opatření?

Nečistotám a tím pádem i úklidu byste se měli snažit předcházet. Proto v lednici pravidelně kontrolujte veškeré potraviny, zda ještě nejsou zkažené. Mikroorganismy a bakterie by se mohly v lednici usadit, a tím pádem kontaminovat ostatní potraviny. Jakmile se vám v lednici něco vylije nebo vysype, měli byste to umýt co nejdříve. Pevně věříme, že takto by se zachovala drtivá většina z vás. Není dobré mít v lednici vylité mléko nebo jogurt.

Až půjdete příště do lednice pro jídlo, vzpomeňte si, kdy jste ji naposledy čistili. I tento spotřebič totiž potřebuje určitou péči. Neměli byste ji zanedbávat, takže svou lednici vyčistěte při první možné příležitosti.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT