Vzory, kam se podíváte. Aneb bydlení, které vám zvedne náladu

Dnes bychom vám chtěli představit dům, který vám ukáže, že na světě neexistuje nic jako příliš mnoho vzorů na jednom místě. Dům, který patří interiérové designérce Betsy a její rodině, je jasnou ukázkou toho, jak může vypadat prostor, který je navržen individuálně dle potřeb konkrétních osob. Co by mohlo být pro některé příliš, je pro Betsy a její rodinu něčím, co k nim patří.  A to jsou vzory.

Rekonstrukce začala čtyři roky po zakoupení domu

Dům, na který se spolu dnes podíváme, se nachází uprostřed rozlehlého pozemku, který je jako dělaný pro velký rodinný dům. Manžel Betsy v tomto prostředí vyrůstal, a proto když uviděl ceduli s nápisem „na prodej“, věděl, že si tento pozemek nemohou nechat uniknout. Během prvních čtyř let rodina bydlela v původním domě, než se rozhodla pustit do rekonstrukce, jejímž výsledkem je dům jejich snů. To, že je dům plný dětí, které se postupně vracejí a odcházejí, je jasné již podle vybavení tohoto domu.

Čtěte také: Z nevzhledného domu si udělali domov snů

Vestavěné skříně, kvůli kterým budete potřebovat žebřík

Po vstupu do domu vás může uchvátit prostorná vestavěná skříň, která září všemi barvami, na které si jen vzpomenete. Nechybí zde ani žebřík, po kterém se mohou majitelé domu dostat i ke skříňkám, které jsou až u stropu. O pohodlí při obouvání se stará měkká lavička. V kuchyni si můžeme všimnout poměrné jednoduchosti. Stěny i podlaha jsou v bílé barvě, která slouží jako dokonalý podklad pro hnědou kuchyňskou linku, ale i jídelní stůl. Na celém domě si mohou majitelé domu užívat pozoruhodného množství oken a prosklených ploch. Jako uživení je zde tapeta za kuchyňskou linkou.

foto: CARMEL BRANTLEY

Ačkoliv se jeden jídelní stůl nachází přímo v kuchyni, je v domě k dispozici také jídelna s výhledem do zahrady a na terasu. Stůl je z dřevěného masivu, nechybí ani lavička a židle. Jako dekorace a oživení je zde spousta zeleně, která se v různých podobách nachází po celém interiéru.

Barvy i vzory. Takový je obývací pokoj

Ačkoliv byl dům až doposud jako každý jiný, v obýváku hrají prim barevné textilie spolu s šedo bílou tapetou na stěnách. Ačkoliv se zde setkáváme s hned několika vzory, vzájemně spolu dokonale fungují díky vhodně zvoleným odstínům. Ve druhém obývacím pokoji si neužijeme vzory na tapetách, ale na křesle a dalších textiliích. O barvy a vzory v tomto domě není nouze.

Nepřehlédněte: Způsoby, jak udělat svůj obývací pokoj mnohem zajímavějším. Proměňte jej i vy

Nechybí zde ani pracovna nebo herna

foto: CARMEL BRANTLEY

Pracovna (sloužící rovněž jako studovna) je stejně jako zbytek domu v záplavě barev. Barevné rolety, koberec se vzorem, ale také zelená křesla zde nemohou chybět. Herna je pak prostorem, kterému vládne kromě vzorů zejména bílá, růžová a levandulová barva, které Betsy miluje.

Zatímco je ložnice rodičů zařízena poměrně střídmě a klidně, o dětském pokoji totéž říct nemůžeme. O slovo se zde hlásí zejména růžová barva, která je zde téměř všude. Pokud rodina nechce trávit čas v interiéru, může se posadit na prostorné terase.

Zdroje: House Beautiful

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu