Jak vybrat vhodnou vůni do bytu?

První, čeho si často všimnete při vstupu do svého domu či bytu, je to, jak daný prostor voní, nebo jak naopak nevoní. Právě vůně je jedním z faktorů, které mají výrazný vliv na vaši náladu a momentální rozpoložení. I proto jsme se rozhodli poradit vám, jak vybrat vhodnou vůni do bytu? Protože jistě chcete, aby vám vaše návštěvy vůni chválili, než aby nespokojeně krčily nos.

Vyberte si to pravé pro vás

Jsou vůně, které jsou moderní, ale také vůně, které vám budou sedět více než ostatní. Proto nepodléhejte trendům, ale provoňte svůj domov pouze vůněmi, které vás budou charakterizovat a které vám budou příjemné. Je zbytečné provonět svůj domov něčím, co do vašeho bytu již na první pohled nepatří. Navíc – svůj domov můžete provonět i poměrně nenápadnými způsoby.

Pokud milujete vůni čistě vypraného ložního prádla, kupte si příjemně vonící aviváž. Jestli máte rádi pocit svěžesti a pohody, můžete si koupit kvalitní vonné svíčky s vůní bavlny (ano, i takové vůně jsou k sehnání). Nebo můžete zavzpomínat, zamyslet se nad tím, jaké vůně milujete, kde rádi trávíte svůj čas. Milujete vůni vánočního cukroví? Pak si pořiďte vůně, které vás vrátí ve vzpomínkách zpět do těchto situací.

Zdroj: unsplash.com

Čtěte také: Dům v elegantním stylu byl zařízen s citem pro detail

Pokud chcete svůj domov provonět tak, abyste doma vytvořili určitou atmosféru, doporučujeme vám následující:

  • Pokud chcete, aby váš domov vypadal vzdušnější, volte svěží vůně, které nebudou nijak těžké a vtíravé.
  • Intimní atmosféry naopak dosáhnete vůněmi, jako jsou vanilka, skořice nebo třeba meduňka.
  • V zimě jsou vhodné zejména vůně lesa či koření, v létě a v průběhu jara volte lehké a svěží vůně.

Co vnese vůni do vašeho domova?

Už víte, jak vybrat vhodnou vůni do bytu, ale stále nevíte, jakým způsobem ji do svého domova vnesete? Žádný strach! Jako první vás jistě napadnou vonné svíčky – a není divu. Na trhu je jich nepřeberné množství. Je jen na vás, jaké vůně, ale i designové provedení svíček upřednostníte. Další oblíbenou variantou jsou i aromalampy. U svíček i aromalamp však nezapomínejte na to, že by neměly hořet v prostoru o samotě.

Nepřehlédněte: Pracujete z domova? Poradíme vám, jak správně vybrat kancelářskou židli

Zdroj: unsplash.com

Jak vybrat vhodnou vůni do bytu? Zkuste difuzér

Chcete poznat funkční a praktický způsob, jak provonět svůj byt? V tom případě bychom vám rádi doporučili nákup sonického difuzéru, který bude přeměňovat vodu na páru, ionizovat a zvlhčovat vzduch ve vašem bytě. Ale navíc váš domov nádherně provoní. Moderní difuzéry navíc disponují vlastnostmi, jako jsou například zabudované světelné moduly, kdy si můžete užívat i barevných efektů. Nebo chcete difuzér, který má v sobě schopnost přehrávat hudbu?

Je libo katalytickou lampu?

Stále oblíbenější se stává katalytická lampa, která nefunguje jako něco, co provoní váš domov, ale také jako čistička vzduchu. Ještě před tím, než provoní váš domov, postará se o odstranění cigaretového zápachu, ale i zápachu z domácích mazlíčků.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu