Jaké věci ve vaší ložnici vám brání v tom, abyste se v ní cítili co nejlépe

Ložnice je pro lidský organismus doslova oázou klidu, ve které nabírá energii potřebnou pro správné fungování. Je proto podstatné zařídit ji tak, abyste se v ní cítili co nejlépe nejenom v noci, ale i během dne. Důležitou roli zastávají nejen doplňky, ale i barevné ladění celé místnosti nebo příliš voňavá volba rostlin.

Mezi hlavní položky, které by ve vaší ložnici rozhodně MĚLY chybět, se řadí elektronická zařízení. Kvalitnímu spánku však nedopřejí ani příliš aromatické květiny nebo výrazné barvy lemující stěny vaší ložnice. Co všechno ve vašem spacím koutku tedy brání maximálnímu odpočinku?

Zdroj: Freepik/mattress

Žádná elektronická zařízení blízko postele

V místnosti, kde spíte, by se neměla nacházet televize, mobil, počítač, tiskárna či jakékoliv jiné elektronické zařízení. Ty totiž vysílají škodlivé modré světlo, které v člověku probouzí falešný dojem, že není noc, ale den, a tak můžete trpět nespavostí způsobenou právě z tohoto důvodu. Lidské tělo nebude mít důvod k usínání, jestliže je podle něj den, nikoliv noc.

Čtěte také:  Sychravé dny jsou pomalu, ale jistě za dveřmi. Bojujte s nimi pomocí hygge!

Všechna tato chytrá zařízení byste měli minimálně hodinu před plánovaným spánkem vypnout, odnést z místnosti a tu pořádně vyvětrat.

Zdroj: Pexels

Aromatické rostliny přemístěte jinam

Rostliny v ložnici vypadají opravdu krásně, a navíc kromě jiného zvlhčují vzduch v místnosti, což je velmi dobré především pro alergiky. Mít tak nějaký ten květináč v místě spánku se doporučuje, měli byste však vybírat takové květiny, které příliš nevoní.

Po delším kontaktu s výrazným aromatem by vás mohly pravidelně sužovat bolesti hlavy. Mezi ideální rostliny hodící se do ložnice se řadí například aloe vera, tchýnin jazyk nebo lopatkovec. Všechny uvedené druhy běžně seženete v každém zahradním centru.

Nepřehlédněte: Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Sbohem výrazné výmalbě stěn

Pokud si chcete vykouzlit kvalitní spánek pokaždé, co ulehnete do postele, nevymalujte si ložnici sytě červenou barvou. Ta je symbolem energie a má ve zvyku člověka udržet v pozoru, nikoliv jeho tělo zklidnit a připravit na spánek. Podobně je na tom i oranžová.

Příliš vhodná není ani zářivě zelená barva, ta bude svítit i ve chvíli, kdy v místnosti zhasnete všechna světla. Porozhlédněte se naopak po světlejších barvách, jako jsou modrá, šedá, nebo tradiční bílá.

Zdroj: Pexels

Zrcadlo v ložnici určitě ne

Jestliže se řadíte mezi vyznavače feng šuej, rozhodně byste si do místnosti, ve které spíte, neměli umisťovat zrcadlo. O zrcadlech se totiž tvrdí, že přitahují duchy a dochází tak kvůli nim k propojení jejich i našeho světa. Kromě toho má zrcadlo negativní vliv na lidské zdraví i partnerské vztahy.

Při intimním vztahu se na vás totiž dívají další páry očí, což může zapříčinit budoucí nevěru. Pokud však nepatříte k vyznavačům feng šuej, zrcadlo v ložnici můžete bez problémů mít. Stačí, když odstraníte výše zmíněné modré záření, příliš aromatické rostliny a nebudete zapomínat dostatečně větrat.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu