Jemná elegance v centru Barcelony vás nadchne

Tento byt nacházející se v srdci Barcelony vás překvapí svojí rozlohou, která činí neuvěřitelných 230 metrů čtverečních. Celý byt prošel kompletní rekonstrukcí a renovací interiéru, která se opravdu povedla. Výsledkem je elegantní a jemné bydlení, kde je radost trávit svůj čas. Podívejte se s námi.

Když majitelé tohoto bytu tuto nemovitost nacházející se v centru Barcelony zakoupili, postrádala jakýkoliv styl a duši. Byt byl svým způsobem poměrně nudný a fádní. A to se majitelé tohoto kouzelného bytu rozhodli změnit. Hlavním cílem celé rekonstrukce bylo byt přetvořit tak, aby vznikl funkční a praktický prostor. Byt byl rozdělen do několika oblastí, které na sebe vzájemně navazují. Majitelé chtěli vytvořit prostor, který bude působit útulně a domácky.

Přírodní materiály, pastelové barvy a kov zde hrají prim

Při rekonstrukci se pracovalo zejména s přírodními materiály a kovem, který prostoru dodává na žádané eleganci. Paleta barev v tomto bytě je zemitá a neutrální, kombinovaná s geometrickými akcenty. Pokoje byly přizpůsobeny potřebám majitelů.

Čtěte také: Vzory, kam se podíváte. Aneb bydlení, které vám zvedne náladu

Obývací pokoj, jídelna i čtecí kout v jednom

Prostorný obývací pokoj se skládá z otevřeného prostoru, ve kterém najdeme také čtecí a jídelní kout. Pohovku šedé barvy doplňuje šedá lenoška a koberec v zemitých tónech.  Dekor na konferenčním stolku je totožný s obývací stěnou – ať už se jedná o skříňku, na níž stojí lampa s obrazem; nebo o police stojící za pohovkou. Jako příjemný kontrast zde slouží textilie v pastelových barvách. V prostoru je také spousta zeleně, která pocit pohody ještě více umocňuje.

V totožných barvách byla zařízena také jídelna skládající se z velkého oválného stolu a šesti designových židlí. Kromě dekorací na tomto stole, kde se bude moct navečeřet i velká rodina, upoutá pozornost zejména závěsné osvětlení ve třech barvách – mentolové, bílé a černé. Ani zde nechybí obraz jako kontrastní prvek.

Foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Kuchyň jako hra se dřevem

Další jídelní stůl, tentokrát menší – ideální ke snídani, je umístěn přímo v kuchyni, kde hraje prim kombinace bílé a šedé barvy, samozřejmě i dřeva. Kuchyňská linka šedé barvy je oživena nejen texturou na horních skříňkách, ale také obkladem s dekorem mramoru a bílou pracovní deskou. Naopak u kuchyňského ostrůvku byla bílá barva vyměněna dřevem, které se opakuje i u domácí vinotéky, barových židlí a pracovní desky a horní skříňkou.

Foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Nepřehlédněte: Jak pečovat o pokojovky v zimě

Celý byt působí velmi útulně

Pracovna je čistě pánskou záležitostí. Kůže, hnědá barva, kov, ale i kytary patří majiteli bytu. Obklad z cihel na stěně je jen detailem, který působení této domácí pracovny ještě více umocňuje. Ložnice pak působí jako oáza klidu, pohody a luxusu. Velká postel je doplněna o dřevěné čelo, originální osvětlení, ale také příjemnou komodu a jemnou výmalbu za postelí. Noční stolky jsou zabudované přímo v čele postele, které sahá přes jednu celou stěnu, co se šířky týče.

Foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Zdroje: The Room Studio (theroom-studio.com)

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu