Kombinace vintage a industriálního stylu v domě ze 70. let

Byt nacházející se v budově postavené v sedmdesátých letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Došlo ke kompletní změně dispozice – ze zastaralého bydlení vzniklo světlé a otevřené bydlení. Pokud jste dosud nevěřili, jak může fungovat vintage styl spolu s tím industriálním jste na správném místě. My vám to ukážeme!

Otevřené prostory působí velmi příjemně a útulně

Při rozsáhlé rekonstrukci tohoto bytu došlo k otevření prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, což umožnilo zaplavit tyto pokoje dostatkem přirozeného denního světla. Všechny tyto hlavní obytné a společenské části působí sjednoceně, dobře však fungují i každá zvlášť. Tam, kde bylo třeba prostor opticky rozdělit, byla použita konstrukce z kovu a skla, která nebrání proudění světla uvnitř.

Co se týče barevné palety tohoto bytu, v hlavní roli jsou zde odstíny šedé barvy, černá, ale také hnědá. Z materiálů se dostali do popředí dřevo a kov. Konečným výsledkem celé realizace je bydlení ve vintage industriálním stylu.

Čtěte také: Etnický styl aneb způsob, jak do svého domova vnést klid a pohodu

Obývací pokoj je velmi útulný

V obývacím pokoji si můžeme všimnout hned několika kusů nábytku, které tvoří tento prostor. Kromě světle šedé pohovky s detaily dřeva na konstrukci je to totožně vypadající křeslo, dále pak industriální konferenční stolek v kombinaci dřeva s kovem. Aby nebylo dřeva v prostoru málo, najdeme jen také ve formě obývací stěny, nad níž visí televize. Vše doplňují designové lampy a jemně šedý koberec.

Hned vedle obývacího pokoje se nachází kovovo-skleněná příčka, ke které ladí například lampa umístěná na vintage skříňce v lahvově zelené barvě. Neutrální bílá výmalba na pozadí tvoří příjemný kontrast.

foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Jídelna s kuchyní pro opravdové gurmány

Jídelní stůl v industriálním stylu doplňují čtyři designové židle, nechybí ani originální osvětlení, které je zavěšeno přímo nad stolem. Stejný materiál jako u židlí najdeme také na barových židlích. Kuchyň v tomto bytu je zařízena velmi jednoduše. Velké množství úložných prostor i vestavné spotřebiče se nacházejí na stěně, zatímco pracovní plocha, dřez, ale také digestoř s varnou deskou byly zabudovány jakožto součást kuchyňského ostrůvku. Celý prostor je doplněn o tři velká okna s jemnými hnědými závěsy.

foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Nepřehlédněte: Jak správně větrat a proč je správné větrání tak důležité?

Ložnice hodná králů

Ložnice je od ostatních pokojů odlišena hlavně barevně. Tmavě růžová výmalba je v kombinaci s odstíny šedé elegantní a příjemná. Místo klasických lampiček byly vedle postele zvoleny závěsné. Z ložnice můžeme vstoupit rovnou do koupelny, kde se setkáme s totožnou barvou, která vyniká v kontrastu s bílými obklady.

foto: The Room Studio (theroom-studio.com)

Zdroje: theroom-studio.com

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu