Etnický styl aneb způsob, jak do svého domova vnést klid a pohodu

Etnický styl je dobrým způsobem, jak do svého interiéru vnést pocit klidu a pohody. Takový interiér je nejen útulný, ale i hezký na pohled. Interiér bytu o 170 metrech čtverečních, na který se dnes podíváme, prošel kompletní rekonstrukcí. Podívejte se s námi, jak dopadla.

Cílem celé rekonstrukce bylo vnést do interiéru prvky, které jej zútulní. Textilie, nábytek, přírodní barvy, ale i designové lampy byly správnou volbou. Nábytek v interiéru je moderní a nadčasový, barvy byly vybrány na přání majitelů bytu. A to zejména tóny zelené, hnědé či červené. V kombinaci s látkami etnických vzorů vznikl dokonalý interiér nesoucí v sobě etnický styl.

Čtěte také: Malý byt má dokonce i pokoj pro hosty

Jídelna s barevným kobercem

Jídelna je zařízena velmi jednoduše. Dřevěná podlaha ladí k dřevěnému nábytku v podobě knihovny, kde jsou ukryty také dveře do dalšího pokoje. Se dřevem se zde setkáme také v podobě jídelního stolu a židlemi, kde se může pohodlně usadit až šest osob. Jako oživení tohoto prostoru zle slouží nejen designové osvětlení, ale také koberec se spoustou barev.

foto: The Room Studio

S barvami se můžete setkat také v obývacím pokoji, kde vaši pozornost upoutá zejména velký obraz modrých barev, ale také koberec se vzorem. Pohodlná pohovka s křesly v kombinaci s polštářky, jimž vévodí etnický styl, působí velmi příjemně. I zde se nachází designové svítidlo, které může sloužit například na čtení během zimních večerů.

Kuchyň, kde hraje podlaha prim

V kuchyni hraje hlavní roli kombinace bílé barvy s červenou, kde jednu stěnu tvoří černá stěna s křídovou barvou. Stěna tak může sloužit například na kresby dětí, ale také k zanechání různých vzkazů. Kuchyňská linka i ostrůvek jsou v bílé barvě, stěna za linkou a židle jsou červené barvy. Červených prvků si můžete všimnout také u podlahy se vzorem. Další část kuchyně je v klasickém dřevě.

foto: The Room Studio

Nepřehlédněte: Rekonstrukce proměnila starý statek v bydlení snů

Stejně jako ve zbytku interiéru, i v ložnici byl použitý nadčasový dřevěný nábytek. K tomuto pokoji přísluší také vlastní koupelna. Dětský pokoj je zařízen ve světlých barvách, kde etnický styl velkou roli nehraje. Pokojík je zařízen v kombinaci růžové a modré barvy, které se zde vzájemně doplňují. Postel je na vyvýšeném patře, kde jsou ve dvou schůdcích umístěné úložné prostory. Textilie jsou zde přírodní.

Zdroje: theroom-studio.com

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu