Kov v interiéru je trendy. Jak ho snadno zakomponovat i do vašeho domova?

Ještě před několika lety by nás ani nenapadlo pořídit si do interiéru konferenční stolek s kovovou konstrukcí, černou kovovou lampu či kovovou postel. Kov se však v interiérech usídlil stejně dobře jako dřevo, se kterým jde tak dobře dohromady. Jak kov pustit do vašeho interiéru, aby nepůsobil příliš studeně?

Kov

Kov je velice praktickým materiálem, od kterého si můžete slibovat dlouhou výdrž a dobrou odolnost. Kov může v interiéru působit masivně, ale také elegantně. Záleží na designu a konkrétním provedení. Jeho výhodou je, že se hodí do stylových, moderních i klasičtějších interiérů. Využít jej můžete nejen v konstrukčních prvcích, například v kovových spojích krovů či na schodištích, ale i v přiznaných nosných částech nábytku či prostřednictvím doplňků.

Pestré možnosti

Kov je dnes využíván k výrobě řady druhů nábytku, ale i doplňků. Zvolit si tak můžete do interiéru například kovovou postel, police, věšák, židle, stůl s kovovými prvky, osvětlení, ale i nábytek na balkon či terasu. Velmi populární je dnes kovový zahradní nábytek v zajímavých designech. Kov totiž velmi dobře odolává také vnějším vlivům.

zdroj: pixnio

Romantika i moderna

Kov může působit romanticky, například pořídíte-li si kovový rám postele se zajímavými prvky či ornamenty. V podobném ladění se vyhotovují také židle či stolečky. Kov si své místo dokáže obhájit i v moderních interiérech, například se skandinávským nádechem. Působí totiž čistě, má jasné linie a skvěle se kombinuje se dřevem. V kovovém provedení jsou vyhotovovány například konferenční stolky, odkládací stolky, ale i dřevěné lavice a stoly s kovovými nohami, popřípadě lampy a stylové doplňky. Kov může vynikat robustními tvary či tzv. hi-tech detaily, které mají spíše tenké konstrukce.

zdroj: pxfuel

Nepřehlédněte: Mobilní minidomek jako místo vhodné k bydlení.

Do všech místností

Kovu se přitom nemusíte bát v žádné místnosti. Ať už se jedná o koupelnu, kuchyň, ložnici či obývací pokoj, zde všude si kov může najít své místo. Důležité je jen myslet na to, aby nedošlo ke zbytečnému překombinování prvků. Kov lze dobře kombinovat především se dřevem, ale i textilií či sklem. Záleží na rázu vašeho interiéru či exteriéru.

zdroj: pikrepo

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu