Mobilní minidomek jako místo vhodné k bydlení

V současné době se mobilní minidomky těší stále větší a větší oblibě. A není divu. Takové minidomky vám mohou nabídnout zcela komfortní ubytování, navíc v nich můžete také cestovat, díky čemuž si můžete užívat svobodu pohybu, nemluvě o nových zážitcích a zkušenostech.

Minidomek jako bydlení bez starostí

Chcete mít bydlení bez starostí? V tom případě je bydlení v mobilním minidomku tím pravým právě pro vás. Nebudete muset nic stavět, nebudete se stresovat při vyřizování stavebního povolení, protože jej nebudete potřebovat. Vyhnete se starostem při výběru materiálu, ale také stavební firmy. Alternativou k moderním mobilním minidomkům jsou v česku hojně používané mobilheimy, které sice nemají kouzlo minidomku, ale účel splnit mohou.

Zdroj: unsplash.com
Zdroj: unsplash.com

Náklady na provoz jsou nízké

Správně zařízený minidomek vám může nabídnout spoustu komfortu na malé ploše. Spousta skvělých minidomků má kolem 20 metrů čtverečních a vejde se do nich vše potřebné. I proto se minidomky stávají celoročním bydlením, které je navíc i finančně dostupné. Každý správný minidomek má vše, co by mohl běžný člověk ke svému životu potřebovat, nemluvě o nízkých nákladech na provoz, pokud zvolíte správnou izolaci a spotřebiče.

Čtěte také: Venkovní žaluzie nebo rolety? Jaké výhody a nevýhody skrývají tyto typy stínění

Zdroj: unsplash.com

Soběstačný domek je také řešením

Spousta minidomků, s nimiž se můžeme na trhu setkat, je soběstačných. Pořizovací cena těchto domků je vyšší, ale náklady na provoz budou minimální. I když nejste ekolog, jistě oceníte, když váš dům bude využívat energii ze slunce, vodu z vrtu, šedou vodu, kompostovací toaletu nebo třeba kořenovou čističku. Díky tomu, že lze moderní minidomky vyrobit z udržitelných materiálů a není jej na stavu domku potřeba tolik jako u běžného domu, nebudete svým bydlením tolik zatěžovat životní prostředí. Na stavbu minidomků se využívá sláma, dřevo, konopí, ovčí vlna, ale také hlína.

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT