Moderní bydlení vzniklo ze starého domu, který majitel zdědil

Jistě to znáte. Máte ve svém okolí dům, který patřil některému z vašich předků – pamatujete si, kde co stálo, jako by to bylo včera. Přitom jste na místě byli naposledy třeba i několik let zpět. Když v tom dům zdědíte a nevíte, co s ním. Vzpomínky vám brání udělat z domu, na který máte vzpomínky ultra moderní bydlení. Na druhou stranu nechcete žít v minulosti. Majitelé tohoto domu byli ve stejné situaci a vyřešili ji opravdu bravurně. Staré zde totiž smísili s novým.

Původní dům byl doplněn o moderní přístavbu

Vše začalo dnem, kdy manželé zdědili dům, kde jeden z pár vyrůstal. Dům byl příliš starý na to, aby vyhovoval nárokům současného života. I proto se rozhodli pustit do přestavby. Ačkoliv dům vypadá zvenku stále stejně – malý a útulný, stačí jej obejít a uvidíte moderní přístavbu. Původní dům je ze dřeva, má bílou barvu a je ozdoben – například členitými okenními tabulemi. Tento styl narušen nebyl – přístavba není při pohledu zepředu vůbec viditelná.

Čtěte také: Když je nutno šetřit, aneb jak můžete ušetřit ve své domácnosti za aktuální situace, ale i mimo ni

Po vstupu do domu si můžete všimnout, že zde byla atmosféra původní stavby zachována. A to nejen ve formě příjemně šedé výmalby, ale také dřevěných schodů a bílých zárubní. Z haly se můžete dostat rovnou do domácí pracovny, kde byla mimo jiné umístěna také krásná knihovna, nakolik je majitelka domu milovnicí četby.

V přístěnku pod schody Harryho nenajdete

Zatímco v domě Harryho Pottera byl přístěnek pod schody využit jako ložnice malého kouzelníka, zde byl prostor využit mnohem nápaditěji. Majitelé domu zde umístili toaletu, kde vám nebude překážet ani zkosený strop. Prostor zdobí tapeta s motivem cihel, nechybí ani umyvadlo, které má podsvícený rám.

foto: Hugh Randolph (austinarchitect.com)

Kuchyň je moderní a plná úložných prostor

Kuchyň jakožto centrum všech rodinných setkání byla zařízena velmi jednoduše – dominuje jí bílá barva a spousta úložných prostor. Nechybí zde ani barový pult, kde si mohou majitelé sednout u sklenky vína. Kombinace dřeva s bílou výmalbou, na níž tento přírodní materiál vynikne, se opakuje v celém interiéru.

Nepřehlédněte: Jak vybrat podlahu do obývacího pokoje

Interiér je zařízen velmi jednoduše

Původní dům, v němž bylo zachováno původní kouzlo, je od moderní přístavby oddělen výškovým rozdílem. Zatímco původní část domu má své kouzlo, špatně nevypadá ani přístavba, kde byl kladen důraz na maximální prosvětlení prostoru, čemuž dost napomáhá velké množství prosklených ploch. Z obývacího pokoje se tak lze pozvolna dostat přímo do zahrady. Interiér je zařízen velmi jednoduše. Pohovka krémové barvy je doplněna o polici z mramoru, nad níž je zavěšena televize.

foto: Hugh Randolph (austinarchitect.com)

Velmi příjemně působícím prostorem je také ložnice, odkud je taktéž velmi hezký výhled do zahrady. Pokoj je zařízen v jemných a neutrálních barvách, kde byl kladen velký důraz na použití přírodních materiálů. O dojem pohody se zde zasloužila nejen postel, ale také kožešina, obraz a pohodlné křesílko.

Moderní koupelna zaujme

Koupelna je, co se týče prostornosti, velmi velkorysá. Je zařízena moderně, na první pohled vás mohou zaujmout čisté a rovné linie, kdy se o pocit pohody stará zejména LED osvětlení. I zde je dřevěná podlaha, stejně jako u zbytku domu. 

foto: Hugh Randolph (austinarchitect.com)

Zdroje: austinarchitect.com | foto: Hugh Randolph

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT