Moderní i klasické malby a obklady stěn. Které jsou ideální pro vás?

Říká se, že kdo má židli, tak bydlí. To je pravda, ale v interiéru záleží i na mnoha dalších věcech. Například na tom, co máte na vašich zdech. Podívejte se na nejrůznější možnosti od klasické výmalby až po moderní obklady.

Jak oživit interiér? Možností je hned několik

Malba na zdech může být velmi rozmanitá. Od jednoduchých jednobarevných tónů až po složité variace. Při výběru by mělo záležet na tom, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře, a ne na tom, co je zrovna moderní.

Jednobarevné tóny jsou asi to nejjednodušší, co můžete zvolit, od bílé až po pastelové příjemné odstíny. Vybrat si můžete ale i z jiných variant.

  • Barevné abstraktní kombinace,
  • použití samolepek na zeď,
  • použití ozdobných válečků.

Barevné abstraktní kombinace jsou jednoduché, jednoduše si zvolíte oblíbené odstíny, případně, kde by jaká barva měla být. Používá se hodně kombinace černé, šedé a bílé, případně hnědé. Výjimkou ale nejsou ani červené stěny.

foto: freepik

Samolepky na stěnu oživí interiér

Samolepky na zeď jsou dnes oblíbené, oživí jednobarevnou stěnu, a pokud jsou vhodně zvoleny, může jít o zajímavý dekor. Hojně se využívají v dětských a obývacích pokojích.

Nebojte se válečků

Možná si říkáte, že ozdobné válečky již vyšly z módy. Možná ano, ale mají v sobě něco kouzelného. Jsou vhodné do starých domů, protože skryjí nedostatky na zdi. Nemusí se používat na všechny čtyři stěny, ale třeba jen na jednu. Výhodou také je, že lze kombinovat barvy. Můžete zvolit světlý celoplošný podklad a poté ozdobným válečkem nakreslíte tmavší barvou texturu. A zároveň se u toho odreagujete. Výsledek může stát opravdu za to.

Čtěte také: Modrá je dobrá aneb 5 důvodů, proč by měla mít modrá místo i ve vašem interiéru.

Tapety opět našly v domácnostech své místo

Tapety se v minulosti hojně využívaly – a téměř žádný byt se bez nich neobešel. Dnes se opět vrací do módy a na trhu najdete poměrně velké množství možných druhů.

  • Papírové tapety,
  • vliesové tapety,
  • vinylové tapety.

Tapety se dnes vyrábějí v nejrůznějších dekorech. Lze vybírat z dekorů dřeva, kamene, cihel, ale také abstraktní či přírodní motivy.

Obklady na stěnu jsou jednoduché na aplikaci

V poslední době se na českém trhu objevily obklady na stěnu, které také mohou imitovat nejrůznější materiál. Jde o 3D panely, které jsou voděodolné, lehko se aplikují a také zakryjí nedokonalosti. Často se používají pouze na jednu zeď, která se stává dominantní a vynikne v celém prostoru.

foto: pressfoto, freepik

V nabídce lze také najít vinylové dlaždice, které imitují ty skutečné. Taktéž jsou vhodné například do koupelen. Na rozdíl od klasických obkladů se obejdete bez bourání.

Pamatujte na to, že nejdůležitější je cítit se ve svém domově dobře. Co je moderní, není až tak podstatné. Vybírejte proto podle toho, co je vašemu srdci nejbližší.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu