Na co byste si měli dát pozor při rekonstrukci staršího bytu?

Budete se pouštět do rekonstrukce bytu, který má dobu své největší slávy již dávno za sebou? Pak byste se na tuto akci měli připravit s dostatečným předstihem, aby vás nečekalo nemilé překvapení v podobě problémů. Víte, na co byste si měli dát pozor při rekonstrukci staršího bytu?

Při rekonstrukci staršího bytu se často stává, že začneme řešit třeba jen jeden problém – a na něj se postupně nabalují další a další. Rekonstrukce o sto tisících vás nakonec může vyjít na mnohem větší částku. Na co si musíte dát pozor?

Zdroj: Pexels

Elektroinstalace

Chcete si do svého domu či bytu pořídit nová svítidla, případně elektrospotřebiče – myčku na nádobí, lednici, sporák či pračku? Pak se zaměřte na celkovou výměnu staré elektroinstalace za novou. Není to náročné – a to ani přes to, že se budete muset pustit do vysekávání. Jestliže elektroinstalaci ve starém domě nevyměníte, mohou se problémy při rekonstrukci hromadit. Při rekonstrukci můžete narazit na nejen na nalomené kabely, ale i další problémy. Nemluvě o faktu, že je kvalitní elektroinstalace důležitá i z bezpečnostního hlediska.

Čtěte také: Jak se starat o domácího králíka?

Vodoinstalace

Nejen u elektroinstalace, ale i u vodoinstalace se můžete setkat s problémy. Při rekonstrukci kuchyně či koupelny se proto zaměřte také na výměnu potrubí – nechte si je vyměnit za trubky z kvalitních a moderních materiálů, které budou hlavně zdraví neškodné.

A co nebezpečný materiál?

Pokud rekonstruujete opravdu starý dům, dost možná se zde setkáte i s nebezpečnými materiály, jako jsou olovo či azbest. Nejčastěji je najdete v podlahách, stropech, potrubí, ale i ve střešních krytinách starších domů. Nezapomínejte na to, že nejnebezpečnější je prach z těchto materiálů, takže na jejich odstranění budete potřebovat opravdové odborníky. Velké nebezpečí představují rovněž barvy s obsahem olova. Ty byly v minulosti používané opravdu často.

Zdroj: Pexels

Nepřehlédněte: Jaké nejčastější chyby děláte při rekonstrukci? – 2. část

Myslete na hygienu

Rekonstrukce starších domů vám může zajistit nejrůznější překvapení. Pod podlahou se mohou skrývat nejen plísně, ale také nejrůznější hmyz. Zadní část kuchyňské linky může být prohnilá. Vše, co přichází do kontaktu s vlhkostí, nechte ošetřit hygienickým nátěrem, penetrujte, natřete antibakteriálními i protiplísňovými nátěry.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu