Jak se starat o domácího králíka?

Chtějí vaše děti domácího mazlíčka? Vy jim však nechcete pořizovat psa či kočku, ale nějaké zvířátko, které bude méně náročné na starost? Pak si pořiďte králíka. Jde o nenáročná zvířátka, která se vám odvděčí svojí přítulností, některé můžete dokonce vycvičit. Víte, jak se o takového králíčka starat?

O králíka se postará i vaše dítě

Roztomilý čumáček, dlouhé uši a hebký kožíšek – bylo by divu, kdyby tomuto roztomilému stvoření vaše děti nepodlehly. Pokud se o něj budete dobře starat a ochočíte si jej, stane se z něj mazel, který si k vám bude chodit pro pomazlení sám od sebe. A co k jeho chovu budete potřebovat? Jen dostatečně velkou klec a prostor, kam můžete králíka pouštět, aby se proběhl. Nezapomínejte však na to, že je třeba králíka dvakrát ročně třeba očkovat.

Čtěte také: Chcete, aby vám pračka dlouho a dobře sloužila? Vyzkoušejte tyto jednoduché triky

Zdroj: unsplash.com

Co králík jí?

Králíci patří mezi přirozené býložravce, proto jim rozhodně nedělejte radost kusem vařeného masa. Hlavní složkou jejich stravy je tráva, případně seno. Přilepšit jim můžete také obilninami v malém množství, jablky, salátem, mrkví, kedlubnou, ale i petrželí. Králíci milují také listy pampelišek. Nikdy jim nedávejte tvrdý chléb, místo toho je vyměňte za větvičky ovocných stromů, které jim zuby obrousí lépe. Dopřát jim můžete také ovesné vločky, nezapomínejte ani ne neustálý přísun vody.

Aktivní zvířátko vhodné i do bytu

Králíka můžete chovat normálně u sebe doma – potřebovat bude svůj koutek, ideální je klec, která je vystlaná hoblinami nebo slámou, chybět by neměly misky s vodou a krmením. Králík je velmi aktivní zvířátko, ale také inteligentní. Můžete s ním chodit dokonce i na procházky.

Nepřehlédněte: 7 věcí, na které při úklidu a čištění často zapomínáme, ale neměli bychom

Díky tomu, jak jsou králíci nenároční, jsou vhodní také pro menší děti, které starost o králíčka zvládnou, ačkoliv starost o pejska by ještě nebyla v jejich silách. Jde o mazlíčky ideální do bytů. Občas jsou tvrdohlaví a nepořádní, pozor si dávejte na kabely elektrického vedení, o které by si mohli brousit zuby a překousat je.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu