Nejčastější chyby, na které si dát pozor při zařizování kuchyně

Při plánování výstavby nové kuchyně či její rekonstrukce je nutné brát v potaz řadu praktických otázek. V kuchyni totiž budete vykonávat řadu činností a musí splňovat nejen estetická kritéria, ale především ta praktická, tedy to, aby byla plně funkční a vám se v ní dobře vařilo. Rozmyslete si proto velmi dobře, jak by měla vaše kuchyň vypadat.

Nemyslíte na pracovní postup

Při zařizování kuchyně myslete na to, že v ní budete dennodenně vařit a kuchyň by pro pracovní postup měla být co nejpřívětivější. Myslete proto na tři styčné body, tedy dřez, sporák a lednici. Tyto tři oblasti by měly být umístěny tak, abyste mezi nimi mohli dobře pohybovat, jaksi přirozeně. Určitě by neměly být příliš daleko od sebe. Důležité je vytvořit tzv. efektivní pracovní trojúhelník, ve kterém budete v kuchyni fungovat. Nutné je tedy před rekonstrukcí přemýšlet, jak byste se chtěli v kuchyni pohybovat, v jaké části co mít.

zdroj: pickpik

Neporadíte se s odborníky

Právě při návrhu kuchyně je vhodné obrátit se na odborníky. I když jste šikovným domácím kutilem, s kuchyní to není taková legrace. Poraďte se proto s odborníkem o tom, jak by mohla vaše vysněná kuchyně vypadat. Poradí vám s mnoha detaily, které by vás jinak třeba ani nenapadly.

Nebojte se experimentovat

Máte vysněnou kuchyň, ale z pohodlnosti dáte přednost té, kterou jste viděli v některém z katalogů? Nebojte se splnit si své sny a trochu za experimentovat. Vy budete v kuchyni trávit obrovské množství času, plánování a úpravy podle vašich představ se opravdu vyplatí. Nebojte se například desky z přírodního kamene, keramického dřezu či použití zajímavých obkladů.

Nepřehlédněte: Muž vytvořit jídelní kout pro svoji rodinu a přátele – rychle a levně.

Pozor na spotřebiče

Nezapomínejte ani na spotřebiče, které v kuchyni nesmí chybět. Chcete mít v kuchyni sporák, troubu, lednici, mikrovlnku, nebo také pračku, sušičku a kávovar? Musíte již předem vědět, jaké spotřebiče vám v kuchyni nesmí chybět a zda je chcete vestavěné či například položené na desce.

zdroj: flickr

Dostatek úložného prostoru

Myslete také na dostatek úložného prostoru. I když je totiž místnost, ve které kuchyň bude, menších rozměrů, dá se navrhnout tak, aby se do ní vešlo vše potřebné. Využijte například výsuvné šuplíky pod skříňkami či v mezerách, popřípadě různé jednotlivé oddíly kuchyňské linky. Každý prostor se vám bude při vaření opravdu hodit.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu