Několik chytrých způsobů, jak v domácnosti využít tenisové míčky

Tenisové míčky mají mnohostranné využití i mimo kurt. Určitě jste slyšeli o použití tenisových míčků například pro masáž bolavých chodidel či zad. Stejně tak tyto míčky s oblibou používají majitelé sušiček, prádlo je díky nim nejen dříve suché, ale ručníky či přikrývky také krásně načechrané. Existují ale i další způsoby, jak tenisové míčky v domácnosti využít.

Chrániče podlahy

Máte choulostivou podlahu a při každém pohybu židle se obáváte, abyste ji náhodou nepoškrábali? Vezměte si na pomoc tenisové míčky. Nařízněte je do tvaru písmena X a použijte je k obalení spodních částí nohou židlí. Stejným způsobem můžete míčky použít k zabránění tomu, aby se vám například venku na terase židle zasekávaly mezi lamely.

Bydlí s vámi babička nebo dědeček, kteří se pohybují pomocí chodítka? Pokud máte doma vysoké koberce nebo na poškrábání náchylné podlahové krytiny, může být chodítko problém. Když na nohy chodítka nasadíte pár rozříznutých tenisových míčků, nebudou se nohy do koberce zachytávat a v jiných místnostech ochrání podlahu před poškrábáním.

Šetrné kladívko i otvírák lahví

Tenisový míček můžete využít k obalení kovové části kladiva, ochráníte tak povrch materiálu, například při sestavování nábytku. Stačí nožem vyříznout do míčku tvar písmene X tak velký, aby jím mohla proklouznout hlava kladiva. Kloužou vám ruce, a nemůžete tak otevřít lahev s vaším oblíbeným nápojem? Rozpulte starý tenisový míček a použijte ho jako otvírák.

Krabičky na drobné předměty

Staré tenisové míčky lze velmi dobře použít též k uskladnění různých drobných předmětů, jako jsou šroubky, matičky, hřebíčky a další drobný materiál. Do míčků vyřízněte kuchyňským nožem dvoucentimetrové štěrbiny, pak je zmáčkněte, aby se otevřely, a vložte do nich vše, co nevíte, jak jinak uskladnit. Obsah následně jednoduše označte na míčky pomocí permanentního fixu. Míčky poté uložte do zásuvek či šuplíků v garáži nebo dílně

Guma na černé čáry na podlaze i pomocník při parkování

Trápí vás na podlaze černé čáry od podrážek bot? S jejich odstraněním vám pomůže rovněž čistý a suchý tenisový míček. Stačí lehké tření a stopy po podrážce brzy vyzmizíkujete. Starý tenisový míček vám může sloužit též jako pomocník při parkování. Chcete-li zaparkovat své auto v garáži pokaždé v perfektní poloze, zavěste tenisový míček ke stropu garáže tak, aby se lehce dotýkal čelního skla. Přesně vám ukáže, kde máte zastavit bez toho, abyste složitě přemýšleli, jestli ještě kousek popojet, nebo nikoli.

Pomocníci při balení či stěhování

Tenisové míčky velmi dobře tlumí nárazy. Můžete je tak použít k vyplnění prázdného místa v krabici s předměty, které posíláte jako balík, například vašim blízkým, ale i klientům. Na míčky lze též namalovat nejrůznější vzkazy či vtipné obličeje. Takto využité staré míčky jsou též šetrnější k životnímu prostředí než klasický polyester. V neposlední řadě podobným způsobem míčky oceníte také při stěhování.

Zdroj: familyhandyman.com, holabirdsports.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu