Originální způsoby, jak využít lepicí váleček na textil. Inspirujte se!

Lepicí válečky na textil jsou již řadu let velmi oblíbeným pomocníkem, díky kterému lehce a spolehlivě odstraníme rozmanité nečistoty, jako jsou prach, vlasy, psí nebo kočičí chlupy z našich oděvů i čalounění. Tento malý nástroj lze ale v domácnosti využít mnoha dalšími způsoby.

Zbytky po výtvarném tvoření vašich ratolestí

Jsou vaše děti nadšenými výtvarníky a neustále něco stříhají, nalepují a tvoří? V tom případě víte, jak náročné někdy může být titěrné zbytky po jejich výtvarném tvoření ze stolu, podlahy i dalších povrchů odstranit. Právě v takovém případě se místo klasického smetáčku s lopatkou vyplatí vzít do ruky lepicí váleček na textil. Jednoduše na sebe během krátké chvilky nalepí veškerý nepořádek.

Zaprášená stínidla

Textilní stínidla lamp mohou být často poněkud frustrující. Nemůžeme je hodit do pračky, vysávání je bez správného nástavce složité a ruční čištění je časově náročné. Prach z nich ale můžeme velmi snadno odstranit pomocí lepicího válečku. Vyzkoušejte a budete překvapeni, kolik špíny a prachu nasbíráte.

Dno kabelky

Také si občas pokládáte otázku, odkud se berou všechny ty nečistoty, které se hromadí na dně vaší kabelky? Místo toho, abyste kabelku složitě klepali z okna či do vany, nebo vysávali a obávali se, jestli jste z ní předtím vyndali opravdu vše potřebné, stačí dno jednoduše přejet pomocí válečku na textil. Stejným způsobem můžete lepicí váleček použít také na batohy či sportovní tašky.

Kabelka pověšená na skříni.
zdroj: unsplash.com

Šuplíky

Šuplíky a zásuvky jsou dalším místem, kde se mohou hromadit rozmanité nečistoty. Všechny ty těžko čistitelné štěrbiny jsou ideálním úkrytem pro prach, vlasy a drobečky. I zde se může hodit čisticí váleček na textil, stačí jím přejet po dně špinavých zásuvek a během chvilky budou zase čisté.

Interiér auta

Stejně jako kabelky a šuplíky, i auta mají spoustu malých štěrbin a těžko přístupných míst, například taková, kam vám vždy zapadne telefon, když ho upustíte. Malý váleček na textil je ideální pro čištění těchto míst a můžete ho snadno uložit do přihrádky, aby byl vždy po ruce, když ho potřebujete.

Rozbité sklo

Rozbili jste nedopatřením skleničku? Je téměř nemožné uklidit všechny ty drobné skleněné střípky, které na podlaze zůstanou poté, co posbíráte všechny velké kousky. Můžete ale opatrně použít lepicí váleček a střípky jím odstranit.

Jehličí z vánočního stromečku

Také patříte k těm, kteří si vánoční svátky neumí představit bez živého stromečku? Padající jehličí už nebude problém, s pomocí čistícího válečku ho posbíráte snadno a rychle kdykoli bude potřeba.

Těžký nábytek

Nechce se vám sedačku či další těžké kusy nábytku při úklidu vždy přenášet, abyste pod nimi mohli vytřít nebo vysát? Malý váleček se vejde i tam, kam mopem či luxem nezajedete, a nalepí na sebe prach, chlupy a další nečistoty, kterých se chcete zbavit.

Zdroj: cleanmyspace.com, experthometips.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu