Plovoucí postel oživí každou ložnici a vyrobit ji s trochou šikovnosti zvládnete i sami!

V posteli většina z nás stráví okolo osmi hodin, což je třetina celého dne. I proto chceme, aby naše postel byla pohodlná a umožňovala nám kvalitní spánek. V dnešní době si lze vybrat z velkého množství nejrůznějších typů postelí, z nichž některé jsou navíc i velmi zajímavým stylovým nábytkem. Velmi oblíbené jsou v poslední době tak zvané plovoucí, nebo někdy též vznášející se, postele. Hodí se především do moderněji zařízených ložnic a jejich výhodou je, že do nich nemusíte nikterak investovat. Můžete si je totiž vyrobit i vy sami.

Co znamená plovoucí postel?

Nevšední konstrukce a moderní neokoukaný design, takto by šlo plovoucí postel v několika slovech výstižně charakterizovat. Zajímavěji působí ve větších místnostech, například loftových bytech, kde lépe vynikne. Označení plovoucí postel působí na první pohled trochu nadneseně, ale jde pouze o pokus o vystižení základní charakteristiky tohoto druhu postele neboli toho, že na první pohled není spojena se zemí, nad podlahou jakoby plave, vznáší se. Plovoucí postele, které můžete zakoupit v obchodech s nábytkem, tohoto efektu nejčastěji dosahují pomocí důmyslného systému nejrůznějších lan, ocelových kabelů či magnetů. Z tohoto důvodu je tak pořízení designové plovoucí postele často nemalou finanční investicí.

Trik, díky kterému se vaše postel stane plovoucí

Plovoucí postel lze ale poměrně jednoduše vyrobit vlastníma rukama, stačí k tomu jen znalost malého triku. Ten spočívá v tom, že nejprve vyrobíte z masivního dřeva pevný rám, podstavec postele. Tento podstavec ale musí být o několik desítek centimetrů menší než matrace, kterou chcete na postel použít. Na rám poté pevně připevněte OSB desku, ta už bude odpovídat klasické velikosti vaší matrace. Následně už stačí ODB tuto desku jen orámovat ze stran prkny.

Dokonalý výsledek

Když pak na desku matraci umístíte, zjistíte, že postel z dálky vypadá jako plovoucí. Ve vašem případě to sice nebude zcela pravda, ale při správném umístění postele si toho nikdo na první pohled nevšimne. Takto vyrobenou plovoucí postel můžete umístit do středu místnosti či jednou stranou ke stěně, záleží na vašich prostorových možnostech. Vždy ale bude vypadat velmi originálně. Efekt plovoucí postele můžete ještě zvýraznit tím, že ke spodní části rámu přichytíte led osvětlení.

Zdroj: homedit.com  

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu