Příběh exkluzivního domu, který vznikl v ruinách starého rozpadlého hradu

Staré hrady poskytují nejenom romantické výhledy a nádherná panoramata, ale také řadu práce při jejich přestavbě. Musíme také podotknout, že stavět na místě architektonické památky není vůbec snadné, což poznali i lidé motající se kolem hradu Astley nedaleko Nuneatonu. Téměř po 10 letech vyjednávání se podařilo přesvědčit památkáře, že s původním hradem mají stavitelé jenom ty nejlepší úmysly.

Jaká je minulost tohoto sídla?

Hrad si v minulosti užil několik okamžiků slávy. Pochází z 11. století a do roku 1420 přešel do majetku rodiny Grey. Mimo jiné prošel hrad i věnem tří královen, což je ve své podstatě unikát. Původně zde žila Elisabeth Woodville se svým manželem Johnem Greyem v polovině patnáctého století. Jejich vnučka se stala na celých 9 dní královnou celé Anglie, když musela zastoupit tragicky zesnulého Edwarda IV. v roce 1553.

Jak bude hrad vypadat po přestavbě?

Vítězný projekt zachovává původní designové prvky, aby bylo na první pohled vidět, jak se žilo v době středověké Anglie. Zároveň ale musí prostor rozpadlého hradu poskytovat veškerý komfort pro moderní bydlení. Jistě chápete, že skloubit tyto dva prvky nebylo vůbec snadné. Do trosek byla následně vložena nová betonová stavba, která se opírala o stěžejní prvky hradu. Pochopitelně do ní bylo zakomponováno vše, co z hradu ještě zbylo.

null

null

Jak vypadá nový interiér?

V zrekonstruované kuchyni se nachází krásný dřevěný nábytek, který spojuje tradiční použití dubu a nové brazilské břidlice. Nesmí chybět bohatě zdobené fialové dlaždice lemující zadní výklenek. Tato dlažba byla použita i v koupelně a na toaletě, aby nebyl narušen jednotný vzhled. V reprezentativních místnostech se nachází dva obrovské bronzové lustry z 19. století původem z Nizozemska.

Bydlení ve starém hradu přináší mnoho výhod, ale také problémů. A co vy, chtěli byste bydlet v ruinách hradu nebo dáte přednost modernímu domu postavenému na zelené louce?

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu