Princezna Diana měla vynikající estetické vnímání. Chcete vědět, jak si zařídila vlastní pokoje v Kensingtonském paláci?

null

null

Všichni se shodují na tom, že princezna Diana byla ve své době módní ikonou, ale ona byla i mnohem víc. Nejenom, že byla inspirativní maminkou pro všechny matky po celém světě, avšak jak se také ukázalo, měla vynikající cit pro detail.

Začalo to ihned po přestěhování do Kensingtonského paláce, kde se ve svých 20 letech pustila do dekorování apartmánů 8 a 9. Výsledkem jejího snažení byl moderní pohled na tradiční výzdobu 17. století.

Dekoraci salónu záviděl nejeden státník

I přesto, že se princezna Diana nerozhodla použít luxusní materiály, společenský salón vypadal naprosto brilantně. Společně s princem Charlesem se rozhodli pro žluté stěny, vlámskou tapiserii jako středobod jedné zdi a koberec se zelenými a oranžovými detaily. Sytě růžové křeslo ale do konceptu celé místnosti příliš nezapadá, protože odtahuje pozornost. Pro některé to tak byla hodně překvapivá volba. Stejně jako v ostatních místnostech, ani zde nechybí množství rodinných fotografií.

null

null

V obývacím pokoji byste se těžko dívali na televizi

Obývací pokoj v Kensingtonském paláci ale nesloužil stejnému účelu, jako váš obývák. Princezna Diana v něm měla především svou pracovnu. Proto byl pokoj zařízen do čistě ženských barev a dekorací. Například tapety s vajíčkem nebo kouřově růžová pohovka, připomínající dnes již kultovní starorůžový odstín. U stěn se pak nacházely čistě bílé regály, které byly plné princezniných pracovních složek.

null

null

Jak žil malý William a Harry?

Princezna Diana milovala své syny nadevšechno na světě. Proto jim věnovala i spoustu volného času a také jedno celé patro Kensingtonského paláce. To sloužilo jako soukromá škola, protože se zde nacházely oddělené ložnice jak pro oba prince, tak i pro jejich chůvy. Na podlaze nesměl chybět koberec s jahodovým vzorem a útulnost doplňovaly smetanové stěny.

null

null

I dnes slouží Kensingtonský palác jako bydliště pro členy královské rodiny. Od časů princezny Diany se ale hodně změnilo. Tak pěkné dekorace interiéru totiž uměla vytvořit pouze ona.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT