Terasa nemusí být nudná. Tipy, jak z ní udělat designovou pecku

V dnešní době se venkovní prostory neustále rozšiřují, protože jsou čím dál tím populárnější. Jedním z největších trendů je pak plynulý přechod z interiéru domácnosti na zahradní terasu, nebo přímo na zahradu. Tento designérský prvek lze díky dnešním technologiím a materiálům udělat vcelku snadno. Například na podlahu lze použít betonové dlaždice odolné vůči všem povětrnostním vlivům.

Nebojte se použití písmen a slov!

Jestliže chcete vaši zahradu opravdu vystřelit do kosmického designérského prostoru, pak byste měli použít prvek písmen a slov. Díky nim můžete z malé a nudné kachlové zdi udělat nádherný prostor, v němž se budete cítit dobře. Nebojte se ani použití veselých barev. Na zeď pak můžete umístit klasickou tabuli pro děti, které na ní budou moci psát. V létě pak stěna poslouží jako věšák pro houpací síť.

null

null

Večeře s výhledem na hvězdnou oblohu?

Není asi romantičtější chvíle, než je večeře s vaší drahou polovičkou při západu slunce nebo při výhledu na hvězdné nebe. I toto si můžete dopřát pod svou terasou, a to díky využití zatahovací střechy.

Není to nic složitého, protože potřebujete pouze obyčejnou konstrukci altánu, stůl s židlemi a samozřejmě i mechanismus stahování střechy. Ten ale v dnešní době seženete relativně snadno za přijatelné náklady.

null

null

Jak skloubit historii a modernu?

Určitě se mezi vámi nachází někdo, kdo žije ve starém domě, avšak chce si postavit novou terasu. Někdy je skloubení historie a moderny dost velkým problémem, zvláště v případě, kdy nevíte, jak na to. Důležité je vědět, že byste při takové symbióze neměli používat křiklavé barvy ani materiály. Naopak se vydejte cestou dřeva nebo zvětralých hliněných dlaždic, které připomínají design starých zahrad.

null

null

Nyní již víte, že zahrada není tím nudným prostorem. Můžete si na ní vychutnat nejenom romantickou večeři ve dvou, ale i vaše děti si na zahradě užijí spoustu zábavy a legrace.

Autor: Lenka Svobodová
Tagy: ,
ZAVŘÍT