Trendem je garáž bez vrat

Přidat na Seznam.cz

Vypadá to jako hloupost, ale ti z vás, kdo takovou garáž mají, vědí, o čem je řeč. Máme na mysli plachtové, textilní garáže, které jsou vhodnou alternativou, pokud máte malý prostor nebo například málo peněz na stavbu klasické garáže.

Další varianty jsou garáže plechové nebo betonové.


Plachtová garáž

Skládací plachtovou garáž jednoduše postavíte na vybraném místě. Je vskutku multifunkční – kromě parkování aut, motorek či vozíků v ní můžete uskladnit třeba seno, nebo dokonce ustájit zvířata.

Konstrukci tvoří pevné ocelové trubky, přes ně je natažena nepromokavá plachta. Tento typ garáže můžete, stejně jako garáž standardní, používat celoročně. Kdykoliv ji složíte a znovu rozložíte, třeba i na jiném místě. Montáž je snadná, pro 2 až 3 osoby jde o práci tak na 3 hodiny. A pořizovací cena garáže vás příjemně překvapí.

Betonová garáž

Ve srovnání s klasickou zděnou garáží vyjde betonová prefabrikovaná garáž až o 60% levněji. Navíc obvykle není potřeba stavební povolení! Pokud jsou hotové základy a volný příjezd, trvá montáž garáže 1 hodinu. Tento typ garáže se výborně hodí také například při stavbě rodinného domku jako cenově výhodný stavební kontejner. Na rozdíl od garáže zděné, je možné garáž betonovou i po letech přestavět na jiné stanoviště.

Prefabrikovaná betonová garáž nabízí uvnitř vynikající klimatické podmínky. Vlhkost ve formě páry rychle uniká ven, i když, samozřejmě, můžete dodatečně vestavět klimatické zařízení. Betonový prefabrikát má úzké zdi, takže ve srovnání se standardní garáží stejné velikosti získáte mnohem větší vnitřní prostor. Výhodou je také velký výběr různých velikostí a typů provedení. Garáž lze vybavit sekčními garážovými vraty, doplnit ji sklepem či nádrží na dešťovou vodu, zkrátka co vás napadne.

Plechová garáž

Plechové panelové garáže jsou lehké, montované ze stěnových trapézových nebo rovných plechů s pultovou či sedlovou střechou a s výklopnými vraty. Jednotlivé panelové díly spojují šrouby. Vnější stěny bývají opatřeny stříkanou omítkou nebo bez omítky, pouze s pozinkovaným plechem. Garáž může být vybavena sekčními nebo výklopnými vraty. Výhodou je, že díky speciálnímu nástřiku stěn fasádní barvou se ve výsledku velmi podobá klasické zděné garáži.

K základnímu modelu si můžete objednat různé doplňky – například okno do boční stěny, boční dveře, okapy, poličky či držáky a mnoho dalších prvků.

Garáže se sice dají smontovat svépomocí, ale vhodné je využít dodávku s montáží na klíč. Montáž nevyžaduje žádnou mechanizaci, proto je tento typ garáže vhodný do malých prostor.

Představili jsme vám garáže skladné a levné. Pokud je to to, co hledáte, stačí si už jen vybrat jednu z popsaných variant.

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.