Vezměte to od podlahy a položte si nový koberec!

Chtěli byste trochu změnit vzhled svého obyváku ale nevíte, jak začít a vaše peněženka není zrovna naditá k prasknutí? Zkuste vyměnit koberec a váš obývací pokoj ihned dostane novou tvář. Na co si je třeba dát pozor, než koberec finálně položíte? Musíte myslet na těchto pár hlavních bodů:


Využití koberce

Musíte se zamyslet nad tím, jak často se na koberec bude šlapat a kolik osob ho vlastně bude využívat a podle toho zvolit odolnost vámi vybraného koberce. Samozřejmě jiný koberec použijete do kanceláře, kudy chodí denně spoustu lidí a zákazníků. Zde je vhodný rozhodně zátěžový koberec. Nicméně do domácnosti, ve které nejsou zvířata se doporučuje koberec s vysokým chlupem – je příjemný nejenom na pohled, ale i na dotek a hlavně – krásně hřeje!

Anketa: Jaký máte koberec ve svém obýváku?
Celkem hlasů: 169

Myslete na barvy

Víte o tom, že když do pokoje položíte koberec světlejší barvy, může vám opticky zvětšit celý pokoj? Nicméně, všechno mí svoje plusy a minusy – světlejší koberec samozřejmě dřív odhalí všechny nečistoty, které se na něm uloží. Takže ten volte pouze v případě, že nemáte malé děti – ty by ze světlého koberce udělaly brzy velice barevný. V opačném případě zvolte alespoň variantu světlých vzorů na tmavším podkladě. Koberce se syntetickými vlákny se obecně o dost lépe čistí, než koberec s přírodními vlákny. Opět, pokud máte děti, které rády zašpiní vše okolo sebe, raději si pořiďte ten syntetický.

Hustota je důležitá

Pokud chcete, aby vám koberec vydržel co nejdéle, pořiďte si jej hustší. Je to známý fakt, že ty vydrží nejvíce. Proto se pokládají například na schody. Pořádně si prohlédněte hustotu vláken – stačí vzorek koberce ohnout v polovině a krásně uvidíte, jak jsou vlákna hustá. Uděláte nejlépe, když si vezmete vzorník koberců domů, pokud to prodejce poskytuje, jelikož v prodejnách je často jiné osvětlení, než u vás doma a koberec může vypadat úplně jinak, než se vám při koupi zdá.

A co samotná pokládka?

Pokud si nejste jistí, že zvládnete koberec položit správně, využijte raději nabídky služby položení od samotného prodejce koberců, pokud něco takového nabízí či můžete využít služeb specializovaných řemeslníků. Většina lidí se snaží ušetřit a porot si na pomoc pouze přizvou nějakého kamaráda, nicméně v takovém případě není výsledek zaručen.

No a v případě, že je váš dosavadní koberec již starý a zašlý, ale vy nemáte to srdce se ho zbavit a vyměnit za nový, určitě využijte možnosti restaurace koberce.

Autor: Lenka S.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 31 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.