Vlastnoručně vytvořený hrací koutek pro dětí pod schody? Není to výmysl, poradíme vám, jak na to

Lidé žijící v rodinném patrovém domě určitě znají ten problém. Schody vedoucí do patra jsou sice velmi praktické a dobře vypadají, ovšem pod nimi se nachází mrtvý prostor, do něhož nelze prakticky nic umístit. Samozřejmě byste z tohoto prostoru mohli udělat sklad nepotřebných a obnošených věcí, avšak proč z něj neudělat hrací koutek pro vaše ratolesti? Nemusíte se ničeho bát, jde o velmi jednoduchou činnost, která není náročná na vaše kutilské schopnosti.

Kolik bude přestavba stát?

Na začátku byste si mohli říkat, že vás bude předělání skladiště pod schody stát nemalé finance. Ani peněžních nákladů se nemusíte bát, protože vás celá přestavba nevyjde moc draho. Z ošklivého skladu starých věcí vytvoříte za takto nízkou sumu nádherný malý pokojíček pro vašeho syna nebo dcerku. Do něj pak můžete například umístit domeček pro panenky, knihy a časopisy nebo dokonce autodráhy či různé stavebnice. Pod schody dejte klidně i tabuli pro případ, že si vaše děti budou hrát na školu.

Jak vypadá koutek z venku?

Je pochopitelné, že pokud je prostor zvelebený uvnitř, měl by tomu odpovídat i styl vnější stěny. Ani zde se nemusíte zaobírat kdovíjakou zednickou činností, protože si jednoduše vystačíte s barvami, lepidlem a obyčejnými tapetami. Na dveře od bývalého skladu nyní nalepte tapetu zobrazující skutečné dveře, díky čemuž budou mít děti iluzi, že vchází do svého vlastního domu. Na zbytek prostoru pak můžete zvolit tapetu s cihlovým vzorem a samozřejmě nezapomeňte na okno, které na zdi nesmí chybět.

Jak vytvořit okna?

Asi žádný z vás rodičů nechce své ratolesti zavřít do tmavé kopky bez světla a oken. Tím pádem musíte do původního obložení tvořícího stěny skladu vyříznout okna. To však není nic složitého, protože zeď je většinou postavena z nepříliš pevného materiálu, který lze snadno proříznout. Děti tím získají nejenom výhled ven do domácnosti, ale také dostatek čerstvého vzduchu a samozřejmě i světla. Ani vy je díky oknům ve zdi a dveřích neztratíte z dohledu.

Nepřehlédněte: Jak zařídit dětský pokoj tak, aby se v něm dítě kvalitně vyspalo.

Jak moc náročná přestavba je?

Jak již bylo řečeno, o finanční náročnosti nemůže být ani řeč, protože vás předělání hracího koutku vyjde doslova na pár stovek. S kutilskými dovednostmi je to už o něco horší, protože naprosté nemehlo, které si plete kladivo se šroubovákem, se do takovéto činnosti asi nikdy nepustí. To však určitě není případ většiny českých tatínků, protože prakticky všichni z nich jsou velice šikovní domácí kutilové. Jediný větší problém by mohl nastat u oken, konkrétně u vytváření rámů. Pokud si v této oblasti nejste jistí, požádejte o pomoc truhláře nebo případně skláře.

Máte-li doma nevyužitý prostor pod schody, nemusíte si lámat hlavu s jeho bezúčelností. Klidně z něj můžete vytvořit nádherný hrací koutek, kde budou vaše ratolesti naprosto spokojené. Pro ně i pro vás to bude prospěšné. Přestaňte tedy litovat nevyužitého prostoru a pusťte se s chutí do stavebního díla.

Autorský text | foto: Facebook/Murals + Custom Art by Gillian

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu