Vyhněte se nejčastějším chybám při zařizování koupelny

Koupelna by neměla být nejen hezkou na pohled, ale především praktickou a funkční. Není divu, když ji zařizujeme tak, aby nám sloužila několik dlouhých let. Neměla by být pojata jen nadčasově, její rekonstrukci musíte promyslet do sebemenšího detailu. Jistě se vám ji nebude chtít celu měnit jen kvůli nevhodnému umístění sprchového koutu nebo malému množství úložných prostor. Jaké nejčastější chyby lidé při zařizování koupelen dělají?

Myslete na odpady

Ještě předtím, než necháte v koupelně vyvést odpady, byste měli vybrat koupelnový nábytek. Ten je třeba vybrat co nejdříve. Problém může nastat při výběru nábytku, který na odpad nebude pasovat. Tento problém byste pak museli řešit nábytkem na míru. Jestliže nejprve vyberete nábytek a odpady vyřešíte až později, bude vám do sebe vše zapadat tak, jak by mělo.

Zdroj: Pexels

Čtěte také: Jak na to, aby vám doma potraviny vydržely co nejdéle

Malé obklady a malá koupelna

Mezi další časté chyby při zařizování koupelny patří výběr malých obkladů do malé koupelny. Každý si myslí, že v menší koupelně nemají velkoformátové obklady co dělat. Opak je však pravdou. Pokud použijete velkoformátové obklady s nenápadnou barvou spárovací hmoty, bude koupelna působit příjemně sjednoceně, navíc bude působit opticky větší. Na trhu se můžete setkat s obklady o rozměrech 60 × 120 cm, ale také 160 × 320 cm. Menší množství spár pro vás bude navíc znamenat jednodušší úklid.

Kombinace věcí, které se k sobě nehodí

Stále častěji se začíná prolínat jeden interiérový styl s dalším stylem. Někdy je to příjemné zpestření interiéru, jindy velký přešlap. Pokud budete míchat dohromady více stylů v koupelně, dosáhnete tak vzniku koupelny, kde se nebudete cítit příjemně. Bude přeplácaná, nevzhledná a neútulná. V koupelně byste se neměli snažit být umělcem, ale naopak byste se měli držet jen jednoho stylu a jedné kombinace barev. Vybírejte si barvy, které jsou neutrální a jemné. Vyhněte se zářivým a agresivním tónům. Nábytek se snažte vybírat od jednoho výrobce, to samé platí o vaně, umyvadlu a toaletě.

Zdroj: Pexels

Nepřehlédněte: Nevábně vonící odpadkový koš už nebude problémem

Nemusíte mít úplně všechno

Jistě jste si za posledních několik let vysnili, co všechno by vám nemělo ve vaší koupelně chybět. Chcete mít vanu, toaletu, bidet, sprchu, ale také prostorné umyvadlo pro dvě osoby. Pokud ale nemáte prostoru nazbyt, nemusíte mít vše. Když ano, bude prostor přeplněný. Namísto miniaturní vany a ještě menšího sprchového koutu udělejte kompromis a kupte si větší vanu, kde se budete moct také sprchovat. Zařízení v koupelně nemusíte mačkat k sobě.

Hodně věcí a málo místa

Když budete zařizovat svoji koupelnu, vždy se snažte vymyslet, jak do prostoru umístit co nejvíce úložných prostorů. O tom, že se během chvíle zaplní, není pochyb. Chybu neuděláte ani v případě polic na stěnách. Nezapomínejte však ani na pravidelné třídění kosmetiky. Nemá smysl skladovat to, co už mělo jít dávno do odpadkového koše. Nahromaděná kosmetika je nejen velkým nepřítelem prachu, ale také nevypadá hezky.

Pozor na podlahu

Při výběru podlahy myslete na to, aby nebyla lesklá. Sice to bude v koupelně vypadat luxusně, lesklá podlaha je však také kluzká. A tomu, aby se na podlahu v koupelně nedostala voda, na níž byste mohli uklouznout, zkrátka nezabráníte.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu