Vytvořte si útulný domov za pomoci textilií

Dětský pokoj, ložnice, ale i obývací pokoj. Všechny tyto pokoje ve vašich domovech mají jedno společné. Najdete zde nejen polštáře, ale i deky a různé další přehozy. Někdy se s nimi můžete setkat i na úplně jiných místech, jako je například vaše pracovna. A proč jsou textilie tak oblíbené? Inu, mají velký vliv na to, jak bude náš interiér vypadat.

Textilie jsou jednoduchým a efektivním způsobem, jak vyzdobit váš domov. Jsou velmi variabilní – můžete si nakoupit hned několik vzorů či barev, měnit je pak můžete dle nálady. I proto může váš domov vypadat každých pár měsíců úplně jinak. Je to mnohem levnější, než kdybyste museli řešit každého půl roku novou rekonstrukci.

Čtěte také: Když dekorace hrají prim aneb penthouse plný barev

Zdroj: unsplash.com

Jaké materiály jsou trefou do černého?

Zima je dobou, kterou spousta lidí nemá ráda. Pokud patříte mezi ně a nejraději byste se zachumlali do peřin a vylezli z nich až na jaro, máme pro vás tip na výzdobu vašeho domova. Snažte se jej zařídit tak, aby působil útulně a hřejivě. Na pomoc vám mohou přijít materiály, jako je vlna a kašmír. Chybu však neuděláte s ničím, co je na dotek jemné, měkké či hřejivé. Co se barev týče, vsázejte na teplé barvy, zajímavé textury, ale i nejrůznější ozdoby v podobě třásní, bambulek a dalších. Co se podlahy týče, vyzkoušejte hřejivé koberce a vysokým vlasem, umělé kožešiny, ale třeba i velké polštáře, na které si budete moct sednout.

Zdroj: unsplash.com

Dekorace můžete měnit, jak často budete chtít

Váš domov bude působit velmi příjemně a útulně také ve chvíli, kdy umocníte pohodlnost a měkkost svojí pohovky použitím nejrůznějších polštářků, které mohou mít klidně i různé tvary a barvy. Co se týče jejich počtu, je to jen na vás, vhodnější je však sázet na liché množství polštářků. Naopak na jaro, kdy bude venku tepleji, můžete tyto těžké a teplé materiály i barvy vyměnit za vzdušné a lehké látky, které mohou být v pastelových barvách, s dekorem květin, pruhů či puntíků.

Nepřehlédněte: Jak vybrat vanu do koupelny

Zdroj: unsplash.com

Vykouzlete si rozličné interiérové styly během okamžiku

Za pomoci textilií můžete snadno svůj domov transformovat do rozličných interiérových stylů. Pokud toužíte po domově, který bude působit luxusně, doporučujeme vám pracovat s kožešinami, sametem, ale i hedvábím – a to ve zlaté, bílé, ale i černé barvě. Příjemného středomořského stylu dosáhnete s materiály z hrubších tkanin, s modro-bílými pruhy, ale i s motivy majáků či mušlí. Velmi dobře budou vypadat také lněné závěsy nebo černobílé fotografie.

Zdroj: unsplash.com

Jak svůj domov zařídíte?

V základu máte při zařizování svého domova dvě možnosti. Buď svůj domov zařídíte neutrálně – a o to víc si budete moct vyhrát s následnými dekoracemi, které budete moct měnit tak často, jak jen budete chtít. Nebo můžete interiér zařídit výrazněji, zde se však budou proměny dělat mnohem hůř.

Zdroj: unsplash.com

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu