Začínáte chovat domácího mazlíčka? Máme pro vás tipy

Spousta z nás má svého domácího mazlíčka, který se časem stane plnohodnotnou součástí každé domácnosti i rodiny. Není divu – mazlíčci mají tu moc, aby nás uklidnili, ale také nám umí připravit nejednu radostnou událost. Abyste zamezili těm nepříjemným radostem, přinášíme vám tipy na to, co je třeba udělat před tím, než si mazlíčka přivedete domů.

Nainstalujte branku

Být majitelem domácího mazlíčka s sebou nepřináší jen radosti, ale i několik starostí. Jednou z těchto starostí je starost o jejich bezpečí. Abyste zamezili tomu, aby mazlíček šel tam, kde nemá co dělat, můžete ve svojí domácnosti nainstalovat branky, díky kterým se bude pohybovat pouze tam, kde to pro něj bude bezpečné. Branky můžete nainstalovat například u schodů, dveří do zahrady apod.

Čtěte také: Alžběta (30): Dekorativní zázrak jménem macramé úplně změnil design celé naší domácnosti

Co udělat s pachem po zvířatech?

Zápach je nevyhnutelnou součástí vlastnictví jakéhokoliv domácího mazlíčka. Pokud proti těmto pachům nebudete nijak bojovat, může se vaše domácnost velmi rychle proměnit v místo, kde se nikomu nebude chtít pobývat. I proto můžete svůj domov vybavit například různými osvěžovači vzduchu. Vsázejte však na ty s přírodním složením, nezapomínejte ani na pravidelné větrání.

Zdroj: pexels.com

Pozor na elektřinu

Každý mazlíček miluje hry. Bohužel – mazlíček někdy nerozlišuje fakt, že ne každá věc u vás doma je opravdovou hračkou. Abyste zamezili tomu, že si váš mazlíček ublíží, doporučujeme vám skrýt doma všechny kabely, které by mohl pejsek překousat. Nejen, že byste se divili, proč vám nejde spustit televize, pejsek by navíc mohl mít opravdu nepříjemné problémy. Proto všechny kabely ve svojí domácnosti zabezpečte.

Všechny koše dejte do bezpečí

Vůně jídla je tím, co pohání každého mazlíčka k činu. Pokud nechcete každý den uklízet převrácený odpadkový koš v kuchyni, doporučujeme vám pořídit takový, který když zavřete, nebude uvolňovat vůbec žádné pachy. Ještě lepší možností je chvíle, kdy můžete odpadkový koš nechávat ve skříni. Nikdy nenechávejte doma koše, které jsou otevřené a na pejsky působí jako obložený talíř.

Nepřehlédněte: 4 nejčastější chyby, které lidé dělají při nákupu sedačky

Potraviny jedině ve skříňce

Další věc, které přímo navazuje na předchozí radu, všechny potraviny skladujte v uzavřené skříňce nebo v policích, na které váš mazlíček nedosáhne. Nikdy potraviny neskladujte v nízkých a otevřených skříních, ze kterých by vše bez problémů vytahali.

Udělejte koutek jen pro mazlíčka

Jeden z prvních kroků, který byste měli učinit, je vytvoření jeho vlastního prostoru. Domácí mazlíček musí vědět, kde je jeho místo. Kde je místo, kam se bude chodit najíst a napít, ale i kde je prostor, který je určený k jeho spánku. Klidně můžete mít položené vodítko u dveří, kdy bude váš mazlíček vědět, odkud se vyráží na procházku.

Nejedovaté pokojové rostliny

Domácí mazlíčci rádi okusují vše, co je po „pacce“. I proto si interiér nezdobte jedovatými pokojovými rostlinami, které by mohly skončit v jejich žaludcích. Zaměřte se spíše na ty nejedovaté, koupit se dají i takové, které jsou přímo určené pro mazlíčky.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu