Zajeďte si s kolem až na stěnu obývacího pokoje

Přidat na Seznam.cz

Kolo o vás může vypovídat úplně stejně jako třeba oblečení, účes, zařízení bytu či vybrané auto. Kolo má kromě svých praktických vlastností také funkci symbolu a stává se součástí osobního stylu.


Kolo je design

Jednotlivá kola a kola různých výrobců se od sebe značně odlišují pomocí drobných prvků, z nichž některé se staly přímo ikonickými. Můžeme zmínit například lakování rámu, které funguje jako samostatná kategorie grafického designu. Drahé materiály a technologie používané při výrobě kol musí splňovat určité standardy, ale také musí dobře vypadat. Vzhled je často tím úplně prvním, co vás při výběru kola osloví. A tak na vývoji kol nepracují pouze špičkoví designéři, ale častá je i spolupráce se slavnými módními domy – vlastní bicykl mají takové značky jako Missoni, Ralph Lauren či Hermés.

Kolo jako řešení interiéru

Bicykl samozřejmě musí do interiéru zapadnout, aby celek vypadal pěkně a přirozeně. Ne každá místnost přítomnost kola zvládne, a to nemluvíme pouze o prostorových možnostech.  Jinak bicykl umístěte klidně na stěnu ložnice, pokud jsou kola zavěšena, fungují jako obraz. Na stěně může být pouze kolo, ale nevadí, pokud ho doplníte třeba dobovými či supermoderními grafikami či plakáty. Zejména ty se ke kolu dobře hodí, s klasickou malbou je to složitější. Ale je jen na vás, co se vám líbí! Použít můžete staré kolo po dědečkovi, které jste našli někde ve stodole, nebo kolo moderní, zapracovat se dá cokoli. Pokud například celé kolo natřete stejnou barvou jako je zeď za ním, vznikne vám velmi neotřelý reliéf. Ten snadno doplníte ostatními bytovými doplňky.

Kolo na zeď

Na zdi kolo nejlépe vynikne, to je jasné. Zvláště pokud použijete některý z designových způsobů uchycení, které už na trhu jsou. I čeští designéři se postarali o to, že si můžete snadno pořídit třeba závěsnou minimalistickou konstrukci. Nebo naopak použijete obyčejný hák, který doplníte osvětlením určeným právě pro „cyklistické nadšence“. A na trhu jsou i další doplňky pro kolo na stěně.

Kolo nejen na zeď

Není ale podmínkou použít kolo jen místo obrázků na zdi. Bicykl v interiéru lze využít i zcela neortodoxně. U starého, nepoužívaného modelu se nabízí „provensálská forma“, kdy kolo přetřete nějakou sladkou barvou a uděláte z něj květináč. Bicykl dobře poslouží jako podstavec konzolového stolku, můžete jej také rozebrat a použít samostatně jednotlivé části nebo pouze vybrané části, které do interiéru zapadnou. Bicykljako celek můžete na zvoleném místě „jen tak“ opřít či postavit do stojanu.

Pokud vás tento nápad oslovil, stačí si vybrat „své“ kolo a místo, kam ho umístíte. Je to jednoduché, ale je potřeba udělat to hezky!

Autor: Vlastimil V.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.