Zbytečné chyby, které lidé dělají při rekonstrukci koupelny – 2. část

Při rekonstrukci koupelny můžete udělat doslova velkou řadu chyb – a to i přes to, že právě tato místnost patří k těm nejmenším, které ve svých domovech máme. I proto jsme pro vás sepsali spoustu tipů na to, v čem dělají lidé při rekonstrukci nejvíc chyb. První část článku jste si mohli přečíst nedávno, zde vám přinášíme pokračování.

První část článku o tom, jaké chyby dělají lidé při rekonstrukci koupelny, si můžete přečíst ZDE.

Chyby u podlah a stěn

Při rekonstrukci starší koupelny je třeba zajistit, aby byl povrch stěn rovný a soudržný. Na ten se pak přidá lepidlo s obklady. Pokud máte rádi experimenty, můžete klasické obklady nahradit hydroizolačním nátěrem, případně i voděodolnou stěrkou. Jde o materiály vyráběné na bázi pryskyřice či cementu – výsledek může být opravdu pěkný, ale počítejte s poměrně vysokou cenou. Vybírejte jen u ověřených výrobců, kteří voděodolnost garantují. Stěny ve starších domech neustále pracují, takže by se mohlo stát, že vám rohy ve sprchovém koutě nehezky popraskají.

Čtěte také: Chcete být zdraví? Nepodceňujte kvalitní spánek

Zdroj: pixabay.com

A co vybavení?

Velmi oblíbeným vybavením, co se koupelen týče, jsou v současnosti podmítkové baterie. Pokud jste se pro ně rozhodli i vy, doporučujeme vám, abyste na nich zbytečně nešetřili. S velkou pravděpodobností by mohl nastat problém a vy byste kvůli bourání obkladů i předstěny utratili více, než kdybyste původně koupili dražší baterii. Právě podmítkové baterie jsou totiž na nevhodnou instalaci velmi citlivé – i proto si je nechte namontovat od profesionálů a sami to nezkoušejte.

Řešení v podobě předstěnové instalace

Toužíte po předstěnové instalaci? V tom případě musíte počítat také s umístěním vstupních dveřím a tím, kde jsou uloženy odpady. Právě tyto faktory vám mohou hodně omezovat – vše má ale své řešení. To může být například ve formě lehkých předstěnových instalačních systémů, kdy je nosná konstrukce stěny vytvořena z ocelových profilů určených k montáži rozvodů a k uchycení sanitárních předmětů.

Zdroj: unsplash.com

Nepřehlédněte: Chcete pěstovat pivoňky? Poradíme, jak je ochránit před zimou

Vnitřní prostor je vyplněn izolací, boční stěny jsou tvořeny sádrokartonovými deskami s impregnací, na nichž je nalepen obklad. Hloubka se řídí uvnitř zabudovanými rozvody, ale i rozměry stavebních dílů, kam patří splachovací nádržka. Jako bonus při použití předstěny získáte odkládací prostor navíc.

Větrání je důležité

Pokud je to možné, koupelna i toaleta by měly mít umožněno větrání oknem. Pokud ale okno chybí, je třeba zajistit kvalitní ventilátor, který odsaje nejen pachy, ale také páru. V prostoru je třeba zajistit cirkulaci vzduchu, aby se zamezilo vzniku plísní a šíření bakterií. Nemluvě o tom, jak trpí nábytek, pokud není prostor odvětrávaný.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu