Bydlení podle feng shui aneb na co byste neměli zapomenout

Chcete žít spokojeně a v klidu? V tom případě byste si měli promyslet, co od svého života chcete. Jednou z věcí, které vám mohou váš život poměrně dost zpříjemnit, je pohodové bydlení, kam se budete rádi vracet. A o tom, jak bydlet spokojeně, hovoří i tradiční čínské učení feng shui. I proto vám dnes řekneme, jak si zařídit bydlení podle feng shui.

Bydlení podle feng shui aneb zbavte se všeho zbytečného

Ze všeho nejdříve se zbavte všeho, co už doma nepotřebujete. A tím nemyslíme jen dekorace či staré oblečení, ale také nepotřebný a starý nábytek. Při bydlení podle feng shui je základem proudící blahodárná energie (čchi), která má vliv na váš klid, pohodu a život. Pokud bude váš domov přeplněný, bude energie proudit příliš pomalu.

Naopak ve stroze zařízeném bydlení se bude pohybovat až příliš rychle. Pokud řešíte bydlení podle feng shui, chcete mít doma čchi v rovnováze. Zpomalit ji mohou například závěsy na oknech, zrcadla, textilie a další dekorace. Jednoduše je třeba zbavit se všech překážek a mít doma jen to, co potřebujete a co vám dělá radost. Stejně to platí i o životě.

Čtěte také: Malý byt má dokonce i pokoj pro hosty

Zdroj: pexels.com

Myslete na správné osvětlení

V tom, jak se budete doma cítit, hraje velkou roli také osvětlení. Za zcela ideální se považuje to, jehož intenzitu si můžete sami nastavit dle nálady. Některá svítidla vám umožní také nastavit si barvu světla. Bílé světlo se hodí zejména tam, kde se potřebujete více soustředit – například v kuchyni, u pracovního stolu. Naopak tam, kde budete odpočívat, to chce světlo žluté, které navodí příjemnou a klidnou atmosféru.  U bydlení podle feng shui se čchi zpomalí právě i žlutým světlem.

Dekorace pro vaši pohodu

Dekorace jsou tím, co utváří atmosféru každého interiéru. Jde o prvek, který dělá z vašeho domu či bytu domov. To však neznamená, že byste měli koupit první věc, kterou uvidíte. Naopak si kupujte takové dekorace, které vás nějakým způsobem osloví. Takové, na které nebude jen sedat prach. Nekupujte ani nic, co by ve vás mohlo vyvolávat negativní pocity – typicky depresivně působící obrazy nebo sošky. Svůj domov si můžete vyzdobit také tím, co jste si přivezli ze svých cest či výletů. Použít můžete i výrobky svých dětí.

Zdroj: pexels.com

Nepřehlédněte: Jak zařídit dětský pokoj tak, aby se v něm dítě kvalitně vyspalo

Uklizená předsíň je základním předpokladem vaší spokojenosti

Předsíň, chodba, ale i schodiště jsou rovnocennými prostory – využíváte je stejně jako ostatní pokoje. I proto by se neměly stát odkladištěm všeho zbytečného. Dbejte na to, aby byly uklizené. Použít můžete i veselé a teplé barvy, které vás nabijí pozitivní energií.

Ložnice jako místo vás dvou

Ložnice je místem, kde trávíte čas se svým partnerem. I proto si zde můžete dovolit dekorace v podobě vašich společných fotografií – zejména svatebních, máte-li svatbu za sebou. Většinu věcí párujte, nepoužívejte tři kusy. Nevědomky tak můžete podle feng shui podporovat manželský trojúhelník.

Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com
Zdroj: pexels.com

Autorský text | foto: pexels.com

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu