Malý byt má dokonce i pokoj pro hosty

Malý byt je ideální zejména pro jednotlivce nebo pár. S trochou štěstí, snahy a kreativity se však i do bytu malých rozměrů může vejít mnohem více osob. Realizací, na kterou se dnes podíváme, je tento nádherný byt o pouhých 50 metrech čtverečních, kde se majitelům povedlo vměstnat i pokoj pro hosty s vlastní koupelnou.

Malý byt a zajímavé textury jdou ruku v ruce

Byt o rozloze 50 metrů čtverečních je domovem mladé a samostatně žijící ženy. Ta zde najde vše, co by kdy mohla potřebovat. A to dokonce i plně vybavenou kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Nechybí však ani dvě ložnice a vlastní koupelna. Co se interiéru týče, převládá zde skandinávský design – světlé barvy, vkusné dekorace, ale i hra s texturami dělají tento domov opravdu zajímavým.

Čtěte také: Jak uspořádat kuchyni z hlediska dispozice?

Jídelní stůl je řešen netradičně

Při vstupu do kuchyně zaujme na první pohled dobře vymyšlené stolování, kdy je jídelní stůl zavěšen na provazech. Díky tomu se ke stolu vejde více osob, aniž by jim při sezení zavazely nohy od stolu. Židle jsou jednoduché a patří k trendům, které se na výsluní drží již nějaký ten pátek. Všechny povrchy v kuchyni jsou dobře udržovatelné, což je velké plus.

Ačkoliv je kuchyňská linka ve světlých tónech malá, je zde dostatek úložných prostor. I proto je jídelní stůl současně pracovní a odkládací plochou. Kuchyňské skříňky jsou zejména nad pracovní deskou, kde se vejde spousta potřebných věcí.

Růžová sedačka je přirozenou součástí tohoto interiéru

Součástí kuchyně s jídelnou je také obývací pokoj, kterému vévodí příjemně působící sedačka v pastelově růžových tónech. Velká okna zde neslouží jen jako zdroj přirozeného denního světla, ale také jako vstup na terasu. Jak si můžete všimnout, po celém bytě je umístěno spoustu zelených rostlin, které majitelka bytu miluje. Nejen, že interiér oživí, ale také pomáhají s udržením zdravého ovzduší uvnitř bytu. Dále si můžete všimnout také vkusných dekorací nebo koberce, jenž slouží jako předěl mezi jídelní a obývací částí.

Nepřehlédněte: 6 trendů v bydlení v roce 2020 aneb buďte in

Malý byt a výběr barev

Vzhledem k tomu, že v bytě bydlí žena, je celý interiér zařízen ryze žensky. I proto je zde spousta hezkých dekorací, jemných barev a zeleně. Prim zde hrají šedá, bílá, béžová a pastelově růžová. Nechybí zde ani dostatek dřevěných prvků. Ačkoliv je prostor velmi světlý, nebudete se zde cítit nepříjemně. Ba naopak, celý byt je velmi útulný.

Ložnice, která láká k odpočinku

Vzhledem k tomu, že zde žena bydlí sama, je zatím ložnice přizpůsobena pro spánek jedné osoby. Najdeme zde jak malé lůžko, tak u vkusné noční stolky z masivu. U jedné stěny se nachází dlouhá lavice, která slouží k odkládání věcí. Výmalba je v krémových tónech, které ladí k ložnímu prádlu. Lavice v příjemné nazelenalé barvě vše dokonale doplňuje.

Terasa je vybavena velmi jednoduše, přesto je zde radost trávit svůj volný čas. A to zejména díky krásnému výhledu, který odsud je. 

Zdroj: VOA ARQUITETURA

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu