Byt 4+kk: Když je jednoduchost v hlavní roli

Když máte k dispozici velký a prostorný byt, máte více možností, jak jej můžete zařídit. Záleží jen na vás a vašem vkusu. A vkus majitelů tohoto bytu o dispozici 4+kk v centru města hovořil jasně: chtěli mít jednoduše zařízený byt, který budou oživovat originální doplňky. A to například ve formě zajímavého osvětlení, které celému prostoru dodává na útulnosti.

O tom, jak jednoduše zařízený je tento byt, vypovídá již vstupní chodba. Ta je zařízena v bílé barvě a je doplněna mramorovou dlažbou. V bílé barvě jsou zde však i dveře a zárubně. Jediným barevným a výrazným prvkem v tomto prostoru, jsou semišové sedáky v petrolejové barvě, jejichž opěradla navazují až ke stropu.

Kuchyň je malá, ale účelná

Z chodby se můžete postupně dostat do společného prostoru, který tvoří kuchyň s jídelním stolem a obývacím pokojem. Ačkoliv je kuchyň menších rozměrů, pro běžné vaření je plně dostačující. Aby zde bylo využito maximum úložných prostorů, byla linka situována do tvaru písmene „U“. Korpus kuchyně je vyroben ze dřeva, dvířka kuchyňských skříněk jsou ve světle šedé barvě.  Součástí dvířek u dolních skříněk jsou elegantní úchytky v růžové barvě. U horních skříněk byl pak zvolen bezúchytkový systém. I zde si můžete všimnout mramoru.

foto: Studio Projekt (studioprojekt.net)

Čtěte také: Domek připomínající chatu vás naláká k odpočinku

Spotřebiče byly zabudovány do panelu

Kuchyňský ostrůvek, u něhož jsou umístěny barové židle, slouží jako příčka dělící kuchyň od jídelního stolu. Ten je jednoduchý a elegantní. Možná si říkáte, kde je v této kuchyni umístěná trouba? Nachází se hned vedle kuchyně a je součástí panelového systému, kde je kromě vestavěné pečicí trouby také trouba mikrovlnná.

Zlaté prvky jsou elegantní a skvěle se sem hodí

Z kuchyně se dostanete do obývacího pokoje, kde je pod zkoseným stropem umístěná pohovka v petrolejové barvě. Vaši pozornost však může upoutat i designový konferenční stolek, který se skládá z kovové konstrukce a mramorové desky. Luxusní efekt zde dotváří betonová stěrka na stěně spolu se zlatým osvětlením.

foto: Studio Projekt (studioprojekt.net)

Nepřehlédněte: Moderní bydlení vzniklo ze starého domu, který majitel zdědil

Ložnice v zelené?

Stejně jako zbytek bytu, i ložnice rodičů je světlá. Většina stěn je v bílé barvě, jako oživení zde však byla na stěně za postelí použita tapeta s palmami, která ladí k čalouněnému čelu u postele. Osvětlení v tomto prostoru najdete hned na několika místech – ať už ve formě bodových stropních světel, tak i ve formě dvou závěsných svítidel nad postelí, lampy na pracovním stole a lampách na nočním stolku. A to vše v příjemné zlaté barvě. Co se týče pracovního koutu, ten vám může připomínat kuchyni, protože byl vytvořen ve stejném provedení.

foto: Studio Projekt (studioprojekt.net)

Celý byt je zařízen jednoduše

Dětský pokoj patří starší dívce, proto zde nenajdete žádné výrazné barvy. Naopak si zde užijete kombinace šedé a bílé barvy. Další pokoj, který slouží jako pokoj pro hosty, v sobě kombinuje dřevo spolu s bílou a modrou barvou – osvětlení je černé a tvoří jej několik ramen, která lze libovolně přesouvat.

foto: Studio Projekt (studioprojekt.net)

Posledním místem plným mramoru je koupelna, kde se mimo jiné najde také trocha dřeva – a to na místě obkladu za vanou, ale také ve formě podlahy a skříňky pod umyvadlem. Závěsná svítidla zde pak slouží také jako dekorace.

Zdroje: Studio Projekt (studioprojekt.net)

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu