Chcete vařit i venku? Poradíme vám, jak vytvořit funkční a krásnou venkovní kuchyň

Pokud patříte mezi vášnivé kuchaře, tak jistě milujete také venkovní prostor, ve kterém je vaření určitě o něčem jiném. Trend vaření venku je totiž populární jak v chladných oblastech Skandinávie, tak i v teplých oblastech Austrálie. I v České republice si ale můžete vytvořit krásnou venkovní kuchyni. Na výběr máte mnoho možností, a to od sporáku, až po klasická kamna nebo otevřené ohniště.

Využijte staré kuchyňské kachličky

Máte-li malou zahradu, můžete za pomoci několika starých kachliček vytvořit útulnou zahradní kuchyni. Nezáleží na tom, zda se předtím nacházely v opravdové kuchyni nebo zda jste je sehnali za pár korun na internetovém bazaru. Přilepte je ke zdi nebo ke dřevěné desce připevněné k plotu a design nové kuchyně je prakticky hotový. Váš gril tak hned bude mít pozoruhodné pozadí.

Zvažte postavení střechy a pevné struktury

Grilování je populární po celém světě již celou řadu let, ale v poslední době se objevuje poptávka po krytých venkovních kuchyních. Krása pevné struktury je v tom, že můžete plánovat zahradní večírky bez ohledu na počasí. Ty nejlepší venkovní kuchyně pak nabízejí nejenom dostatek prostoru pro přípravu jídla, ale také místo pro vaše hosty. Nezapomeňte na komín pro odvod spalin.

Bavte se ve venkovním koktejlovém baru

Dopřejte si přes léto dobrý koktejl ve vlastním baru, aniž byste opustili soukromí zahrady. Zahradní bar je mnohdy populárnější než zahradní kuchyně z jednoho očividného důvodu. Zabírá totiž mnohem méně místa, takže se hodí spíše pro menší zahrady. Vyberte si hezkou kovovou konstrukci, do které zabudujte například vinnou ledničku nebo dřez. Kolem nich pak postavte celý bar.

Na dobrý drink už nemusíte chodit do přeplněného velkoměsta. Můžete si jej v poklidu vychutnat s vašimi přáteli v pohodlí zahrady. Není to lákavá nabídka?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT