Dřevo v interiéru působí v tomto domě vkusně a útulně

Původní dům neposkytoval rodině příliš mnoho světla. A to se rozhodli změnit. Dům o velikosti 120 metrů čtverečních prošel rekonstrukcí, která do něj světlo přivedla. A to nejen skrz dostatek oken, ale i ve formě světlých tónů s barevnými akcenty. A nechybí zde ani dřevo v interiéru, které prostor dělá ještě útulnějším.

Oddělen je pouze soukromý prostor od toho společenského

Při rekonstrukci došlo k vytvoření homogenního prostoru, kde vše ladí se vším. Ačkoliv se zde nachází poměrně dost barev, vše působí sladěně a jednoduše, nikoliv přeplácaně.  Celý prostor je navzájem otevřený, jediným odděleným prostorem je relaxační část určena ke spánku od té společenské. Tyto dvě sekce jsou odděleny posuvnými dveřmi, které šetří prostor. Ačkoliv je centrální část domu sjednocena, stále poznáte jejich hranice. Kuchyň, obývací pokoj, ale i jídelní část jsou odděleny zejména odlišnými dekoracemi, ale i osvětlením.

Čtěte také: Rekonstrukce proměnila starý statek v bydlení snů

Interiér je zařízen ve světlých a teplých barvách, použity byly kvalitní materiály, kam patří například přírodní textilie a moderní nábytek. Dřevo v interiéru zde také nechybí.

Dřevo v interiéru je zejména v jídelně

Dřevo v interiéru najdeme zejména v jídelně, kde si můžeme všimnout dekorativní dřevěné stěny, která opticky dělí prostor jídelny od zbytku bytu, přesto propouští dostatek světla. Velmi skvěle se ke stěně hodí dvě designová svítidla, ale také kobereček s židlemi a stolem. Na první pohled židle působí jako ty, s nimiž se můžeme setkat na chalupě, do tohoto interiéru však skvěle zapadají.

Čisté linie a dřevo v interiéru jako součást kuchyně

Z jídelny se plynule přesuneme do kuchyně, která je velmi jednoduchá, přesto je v ní vše potřebné. Osvědčená bílá barva prostor opticky rozjasňuje a zvětšuje. O dobrý design se zde zasluhují také čisté linie a dostatek úložných prostor. Velmi nápadité jsou také otevřené police, v nichž najdeme dózy s nejrůznějšími potravinami.

foto: The Room Studio

Obývací pokoj je plný příjemných barev

Ačkoliv jsou jídelna i s kuchyní kombinaci dřeva v interiéru a světlých barev, obývací pokoj je od prostoru výrazně odlišen. Oproti bílé výmalbě nacházející se ve zbytku bytu, je ta v obývacím pokoji zelená. I proto se skvěle hodí k přírodním materiálům, které se zde nachází. Zejména pak ke kusovému koberci. Doplňky v růžové barvě a dva kulaté a na první pohled nesourodé konferenční stolky vypadají hravě, útulně a pohodově. Milovníci čtení zde ocení koutek na čtení, který je i skvěle osvětlen.

Nepřehlédněte: Pár proměnil nevzhlednou kuchyni ve starém bytě v něco zcela nového

V místech, kde byste dost možná očekávali televizi, je umístěn velký obraz čápa, který prostoru dodává na netradičnosti a originalitě. Okno velkých rozměrů je útulné díky smetanově zabarveným závěsům. V domě se nachází také pracovna určená k příležitostné práci doma. Nachází se zde jednoduchý policový systém, který je doplněn dřevěným stolem a židlí. Netradičním prvkem zde je osvětlení, které nám může připomínat dalekohled.

foto: The Room Studio

Dětský pokoj v růžových tónech

Dětský pokoj doslova hýří barvami. Výmalba v sytě růžové barvě je doplněna o vestavěnou skříň, sedací vak, barevný koberec a pestrý věšák. Naopak ložnice je zařízena v tlumených barvách, které jsou zde zkombinovány tak, že prostor působí velmi příjemně. 

Zdroj: Facebook/The Room Studio

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu