Eklektický, přesto skandinávský? Přesně takový je tento dům

Dům, na který se spolu dnes podíváme, je ukázkovým příkladem, jak může dopadnout skloubení skandinávského a eklektického stylu bydlení. Ať už se jedná o neobyčejnou kuchyni, jídelnu nebo obývací pokoj, který je hned vedle. Spojení dvou stylů v tomto interiéru vytvořilo místo, kterému může majitelka s hrdostí říkat domov.

Dům je hotovým uměleckým dílem

Eklektický styl bydlení se od toho skandinávského příliš neliší. Je velmi oblíbený mezi lidmi, kteří jsou zapálení do umění, jsou kreativní, osobití – a kteří také milují spojení někdy až nesourodých prvků. Tohoto spojení si můžeme všimnout zejména v kuchyni a jídelně, kde nám dokazují, jak do sebe skvěle zapadají.

Čtěte také: Ušetřete za drahé prostředky a použijte sůl. Budete mile překvapeni

Odhalené trámy, ale i cihly na stěnách působí velmi útulně

Hlavním důvodem, proč žena věnovala nejvíc pozornosti hlavně kuchyni a jídelnímu prostoru, byl její sen o velké a prostorné kuchyni, kde bude moct vařit nejen pro sebe, ale i svoji rodinu či přátele. Jako základ, ke kterému se upíná zbytek zařízení, slouží bílé stěny a odhalené trámy. Právě trámy ve spojení s cihlou dodávají prostoru na designu, s nímž se můžeme setkat zejména ve Skandinávii. Kuchyňská linka je velmi světlá, nechybí ani nápadité police a moderní nábytek. Zkrátka kombinace nesourodých prvků, které spolu vypadají dokonale. A třešnička na dortu? Výhled do zahrady. Prostor kuchyně, jídelny i obývacího pokoje je propojen tak, aby se zde mohl odehrávat každodenní život jeho obyvatel.

Celý společný prostor je propojený v jeden celek

Dominantou kuchyně je určitě velká pracovní deska, která majitelce umožňuje velmi pohodlnou přípravu jakýchkoliv jídel. Při vaření pak může bez potíží konverzovat s ostatními lidmi v prostoru, díky jeho propojení. Kromě jídelního stolu si zde můžeme všimnout také kuchyňského ostrůvku, který slouží mimo jiné také jako barový pult. Jeho součástí je malý, ale velmi praktický vinný sklípek – díky tomu je víno po ruce vždy, když do domu přijde návštěva. Pokud si lidé chtějí užít opravdovou porci odpočinku, mohou se usadit v pohodlné houpačce či lavici u okna.

Nepřehlédněte: Jak se zbavit prachu a roztočů ze své matrace? Se správnou péčí to půjde snadno

Kombinace, která neomrzí

Díky unikátnímu spojení skandinávského a eklektického stylu bydlení je interiér natolik příjemný, že se nemůže stát, aby jeho majitele začal nudit. Všechny prvky k sobě kontrastují, současně však skvěle ladí. Obnažené cihly, ale i trámy domu dodávají na útulnosti, nemluvě o krásných dlaždicích na podlaze, které nemohou nikdy omrzet.

Ačkoliv měly být dle původních plánů kuchyně i s jídelnou vybaveny buď v bílé, nebo naopak v šedé barvě, věříme, že jejich vzájemná kombinace byla tím nejlepším, co se mohlo stát. Dekorace v podobě textilií pastelových barev, ale také květiny a další zeleň prostoru dodávají na ještě příjemnější domácké atmosféře.

Autorský text | zdroj foto: Instagram/Lovingit.pl

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu