Jahody nemusí zdobit jen talíř. Skvěle sluší i interiérovým doplňkům

Ve středověku byly jahody symbolem lásky, v křesťanství zase symbolizovaly plody ducha, pokoru a skromnost. Bez jahod se šlehačkou je nemyslitelný nejslavnější tenisový turnaj Wimbledon, během něhož se každou sezónu zkonzumuje přes 20.000 kilo těchto plodů a několik tisíc litrů smetany. A jahody si asi každý z nás spojuje se začátkem léta. Inspirujte se jahodami také při výběru stylových dekorací interiéru!

Letní proměna interiéru

Letní měsíce přímo vybízejí k proměně interiéru. Už vám v kuchyni přibyla nějaká dekorace s motivem ovoce? Je to jeden z nejpřirozenějších, nejhezčích a nejrozšířenějších stylů výzdoby.

Jahody oživí interiér

Dekorace ve tvaru jahod jsou asi nejproslulejší, ale můžete, samozřejmě, použít i jiné ovoce. Skvěle se totiž hodí do tmavších prostor, které i v létě působí ponuře a neútulně. Jahůdky do nich dokážou vnést jiskru, barvu a život. Barevnosti se bát nemusíte, čím víc na sebe doplňky upoutají pozornost, tím více bude místnost působit zabydleněji a svěžeji.

Nechejte se inspirovat například interiéry restaurací nebo interiéry ve stylu jižních států, které hýří barvami a mají působivou letní atmosféru. Nejde jen o zobrazení jahod, svůj úkol splní i barvy připomínající jahody či jahody se smetanou.

V každém stylu

Nemyslete si, že jahody se hodí pouze do bytů mladších generací, do dětských pokojů či do chat a chalup. Skvěle zapadnou i do interiérů v popartovém, minimalistickém či dokonce industriálním stylu. Vše záleží jen na výběru konkrétního doplňku a dosáhnete nejen sladění s ostatním zařízením interiéru, ale též velmi zajímavého a provokujícího kontrastu.

Podtrhnout autentičnost dekorací můžete mísou čerstvých jahod!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu