Jak vybrat dveře do malého bytu? Poradíme vám

Máte malý byt? V tom případě je dost možné, že dveře nahrazujete závěsem, nebo používáte normální dveře, které však narážejí do věcí, které máte kolem. Nepraktické, nehezké, ale také zbytečné. Víte o tom, že i v malém bytě můžete mít plnohodnotné a funkční dveře? Dnes vám řekneme, jak vybrat dveře do malého bytu.

Ze všeho nejdříve pro vás máme dvě rady. Pokud máte tu možnost, nikdy si dveře nenechávejte dělat v rohu místnosti. Při jejich otevírání byste klikou neustále narážely do stěny. Co se týče opravdu malých místností, jako je například toaleta, mějte vždy otevírání dveří směrem ven z místnosti. Kdyby se v místnosti někomu něco stalo a dveře by se otevíraly směrem dovnitř, nemuseli byste se k osobě uvězněné v místnosti dostat.

Jak vybrat dveře do malého bytu? Posuvné dveře jako ta správná volba

Jedním z řešení opravdu malých prostor jsou posuvné dveře, které mohou ušetřit spoustu místa. V případě, že svoje bydlení teprve stavíte, můžete myslet na zabudování pouzdra do stěny, kam můžete dveře při otevírání zasunout. Díky tomu můžete umístit nábytek ke stěnám hned vedle zárubní. V případě, že velkou rekonstrukci neplánujete, můžete využít možnosti posuvných dveří, které budete při otevření posunovat po stěně. I zde můžete umístit nábytek bez problémů, jen jej odsunete dál od stěny. Velkou výhodou tohoto typu dveří není jen prostorová úspora, ale také bezbariérovost.

Zdroj: pexels.com

Moderní posuvné dveře si oblíbíte

Co se týče vzhledu posuvných dveří, v současnosti můžete zapomenout na nevzhledné dveře, které se skládaly jako „harmonika“. Moderní posuvné dveře mohou mít nejrůznější designové provedení, z něhož si jistě vyberete takové dveře, které budou do vašeho interiéru dokonale sedět. Vybírat si můžete jak dveře ze dřeva, tak i ze skla či jejich kombinaci.

Čtěte také: Ušetřete za drahé prostředky a použijte sůl. Budete mile překvapeni

Do tmavých prostor jedině dveře se sklem

Zejména tam, kde je za běžných okolností tma – typicky toaleta nebo koupelna, se budou hodit posuvné dveře, které budou mít prosklenou část. Nemusíte mít strach, nemusí se jednat o čiré sklo, skrze které by na vás byl dokonalý pohled. I dveře s mléčným sklem mohou prostor během dne alespoň trochu prosvětlit, takže nebudete muset vstupovat do úplně temného prostoru. Nemluvě o tom, že světlé a prosklené dveře prostor opticky zvětší mnohem víc než dveře tmavé a dřevěné.

Zdroj: pixabay.com

Pokud jste se však rozhodli, že je sklo tou správnou volbou pro vás, doporučujeme vás použít tvrzené či bezpečnostní sklo, které se nerozbije ani v domácnosti s malými dětmi.

Nepřehlédněte: Způsoby, jak udělat svůj obývací pokoj mnohem zajímavějším. Proměňte jej i vy

Pokud jste se rozhodli, že posuvné dveře nejsou nic pro vás a raději byste dali přednost klasickým dveřím, je to možné. Vždy však myslete na to, aby se do prostoru vešly tak, aby nikde nepřekážely, ale ani aby nepoškodily stěnu. Ze všeho nejdříve si promyslete materiál, z něhož budou dveře vyrobeny. Dále pak povrch dveří, ale i jejich typ podle otevírání. A jako poslední by vás mělo zajímat, na kterou stranu se dveře budou dát otvírat.

Autorský text | zdroj foto: pixabay, pexels

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu