Způsoby, jak udělat svůj obývací pokoj mnohem zajímavějším. Proměňte jej i vy

Ve svém obývacím pokoji tráví každý z nás spoustu svého volného času. Dalo by se říct, že ho zde trávíme nejvíce z celého svého domova, pokud nepočítáme ložnici, ve které spíme. I proto nesmíme zapomínat na to, že by měl každý obývací pokoj nejen skvěle vypadat, ale být také pohodlný a funkční. I proto jsme se pro vás rozhodli sestavit několik tipů, jimiž se můžete inspirovat.

Najděte rovnováhu mezi neutrálním a extravagantním

Nemáte rádi bydlení, ve kterém se překřikuje spousta barev navzájem? Na druhou stranu nechcete mít doma pouze nudné a jednobarevné vybavení? V tom případě si najděte rovnováhu mezi tím, co je moc a co málo. Základní vybavení, ale i výmalbu si pořiďte spíše v neutrálních odstínech, s barvami se vyhrajte u dekorací a doplňků, jako jsou třeba textilie.

Zdroj: unsplash.com

Přidejte do svého interiéru něco nečekaného

Klasická bledě modrá výmalba nikoho nepřekvapí. Když však k této výmalbě přidáte pruh se vzorem, bude pokoj hned vypadat úplně jinak. Stejně to může fungovat také v pokoji, který můžete celý zařídit velmi decentně, avšak ve chvíli, kdy přidáte vzorovanou pohovku nebo výstřední konferenční stolek, bude pokoj vypadat zcela jinak.

Čtěte také: Nejčastější chyby, na které si dát pozor při zařizování kuchyně

Zdroj: unsplash.com

Užívejte si barev

Pokud patříte mezi veselé lidi a barvy milujete, vneste je i do svého domova. A to nejen ve formě barevné výmalby, ale také ve formě textilií (spousta barevných polštářků udělá s prostorem hotové divy), dekorací či jiných doplňků. Zkuste si koupit výraznější pohovku, své udělá také lampička v zářivé barvě.

Klasika nikdy nic nezkazí

Pokud pro vás výstřednosti nejsou tím pravým a dáte přednost raději něčemu decentnímu, zkuste si svůj domov zařídit ve světlých tónech. Nebojte se materiálů, jako je sklo a kov. Tyto dva materiály mohou prostor proměnit během okamžiku v luxusní a elegantní.

Zdroj: unsplash.com

Nezapomínejte na dostatek zeleně

Zelené rostliny nepatří pouze na zahradu či na balkon. Svoje kouzlo mohou mít i ve vašem interiéru, zejména pak v nějakém koutě, kde jich budete mít klidně i víc. Pořiďte si stylový květináč, kupte krásné rostlinky a užívejte si domácké pohody, která u vás doma zavládne.

Nepřehlédněte: Z nevzhledného bytu žena udělala místo, které doslova hýří barvami

Zdroj: unsplash.com

Hrajte si s texturou

Pokud máte rádi stěny s texturou nebo stěny, které budou vypadat jako čalouněné, není nic jednoduššího, než si koupit pěknou tapetu a na stěnu si ji přidělat. Bude to mnohem jednodušší, než se snažit o čalounění stěn, ale efekt bude téměř stejný. Tapety se v současnosti prodávají s nejrůznějšími texturami tak, aby si každý našel to své.

Zdroj: unsplash.com

Dejte svému krbu nový kabátek

Rozhodli jste se, že byste chtěli mít doma krb? V tom případě si promyslete, zda jej necháte pouze v barvě výmalby, nebo zda pro vás bude přijatelnější jeho obložení. Co se týče obkladů, můžete vsázet jak na klasiku s cihličkami, tak i na stylový obklad, který celý prostor rozzáří. Vyzkoušet můžete například obklad s geometrickými vzory.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu