Jak vyčistit mikrovlnnou, ale i běžnou troubu na pečení?

Chcete mít dokonale uklizený domov? Bez toho, abyste si museli kupovat miliardu přípravků, kdy každý z nich bude použitelný jen v jedné části vaší domácnosti? V tom případě jste tady správně. Poradíme vám, jak uklízet nejen levně a šetrně k přírodě, ale také rychle a účinně.

Jak vyčistit troubu, které vládne mastnota

Také zuříte, když se jednou za čas podíváte do trouby plnou mastnoty a rozhodnete se ji vyčistit? Dost možná by stačilo, kdybyste kapky mastnoty, které se do trouby dostanou, ihned setřely vlhkým hadříkem. Bohužel – tohle nedělá po každém pečení téměř nikdo z nás. A pak trouba nemá vypadat tak, jak vypadá. Není divu, že si pak na pomoc berete opravdu silné čisticí prostředky s maximálními účinky. Přitom stačí tak málo – co kdybyste dali do trouby hrnec s vodou, vyhřáli ji na 60 stupňů a mastnotu poté setřeli? Díky tomu, že připáleniny navlhnou a změknou, půjdou snáz dolů.

Čtěte také: Mlsání vašich domácích mazlíčků. Čemu byste se měli vyhnout?

Dalším oblíbeným tipem je zapnout troubu a nasypat do ní kuchyňskou sůl, na kterou se nabalí mastnota ve chvíli, kdy se teplota uvnitř zvýší. Nečistoty pak stačí setřít vlhkým hadříkem. Pokud si chcete práci ušetřit ještě víc, můžete si pořídit pyrolytickou troubu.

Zdroj: unsplash.com

Mikrovlnná trouba a ocet

Nezáleží na tom, co si kdo o mikrovlnné troubě myslí, protože je stále jedním z nejoblíbenějších spotřebičů spousty z nás. Nejen, že vám ušetří čas při ohřívání jídla, ale navíc si jídlo ohřejete rovnou na talíři a nemusíte špinit hrnce navíc. Pokud se chcete vyhnout tomu, aby byla vaše mikrovlnná trouba plná nečistot, musíte používat poklop, který je třeba pravidelně mít. V čištění vnitřku mikrovlnné trouby vám bude stačit smíchat ocet s vodou – směs uveďte v mikrovlnce na bod varu a několik minut vařte. Poté opatrně vytřete hadříkem.

Zdroj: unsplash.com

A co s krbovými dvířky?

Pokud chcete očistit dvířka u krbu od usazených sazí, bude ideální, když namočíte hadřík do vody a hned poté do popela, který jste právě z krbu vymetli. Budete se divit, ale tento způsob čištění opravdu funguje. A to za nulových nákladů.

Nepřehlédněte: Kombinace vintage a industriálního stylu v domě ze 70. let

Jak vyčistit lahve na výrobu domácí sody

Milujete domácí sodu, takže máte domácnost plnou lahví určených k její výrobě? Jsou tyto lahve bohužel lety používání zašlé? V tom případě je můžete vyčistit buď tabletami, které vám doporučí výrobce, ale zbytečně si připlatíte. Nebo můžete nechat v lahvi rozpustit tabletu do myčky, kdy můžete lahev očistit i štětkou a poté řádně vypláchnout. Stejnou službu však udělá také zředěný ocet.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu