Jak vyčistit toaletu rychle a efektivně

Moderní toalety s bezokrajovým splachováním a speciálním povrchem vám mohou úklid značně usnadnit. Pokud však patříte mezi většinu vlastnící běžnou toaletu, nejspíš se potýkáte s problémem, jak ji vyčistit nejen rychle, ale také dokonale. Protože bakterie z toalety nejsou ničím příjemným. I proto vám dnes přinášíme rady a tipy, jak vyčistit toaletu rychle a efektivně.

Zdroj: pexels.com

O tom, že ve své posteli strávíte kolem třetiny života, již jistě víte. Víte ale také o tom, že na toaletě strávíte kolem dvou let? Už z tohoto důvodu je třeba udržovat ji v dokonalé čistotě. Protože ji nepoužíváte jen vy, ale také další členové vaší domácnosti či návštěvy. Dnes si proto řekneme, jak vyčistit toaletu rychle a efektivně. Protože vlhký hadřík nestačí.

Používejte vhodné prostředky

Pokud chcete, aby byla vaše toaleta dokonale čistá, budete si muset koupit kvalitní čistící přípravky. V obchodech vybírejte ty, které jsou na bázi kyseliny mravenčí nebo octové. Vyhýbejte se však přípravkům na bázi chloridu sodného. Ten sice toaletu vyčistí, ale pokud jej budete používat často, může nadělat víc škody jak užitku. I proto nedávejte na reklamy v televizi, ale na zkušenosti ostatních.

Čtěte také: Vlastnoručně vytvořený hrací koutek pro dětí pod schody? Není to výmysl, poradíme vám, jak na to

Čistěte toaletu od shora

Tak jako všude jinde, i u toalety čistěte odshora dolů. A proč? Jistě nechcete, aby vám nečistoty shora napadaly již na vyčištěnou spodní část toalety. Pokud jsou součástí toalety také různé police či jiné součásti, začínejte svůj úklid u nich. Až pak přejděte na úklid toalety jako takové.

Čím byste měli začít?

Ještě před samotným úklidem nalijte do toalety speciální přípravek do ní určený. Začínejte u okraje toalety, odkud se prostředek rovnoměrně rozteče i do zbytku toalety. Nyní můžete přípravek nechat 14 až 20 minut působit. Toaleta bude bez bakterií a dalších nečistot. Po tuto dobu můžete mít v toaletě také záchodovou štětku, která se tímto dobře vyčistí.

Když bude přípravek působit

Zatímco bude působit prostředek působit uvnitř toalety, máte čas na vyčištění vnějších částí toalety. Na hadřík si naneste trochu čisticího prostředku a toaletu důkladně omyjte. Nevynechejte ani obklady, dlažbu, spáry či splachovací tlačítka. Toaletu pak můžete vytřít i suchým hadříkem.

Nepřehlédněte: Veselé a moderní bydlení pro mladou rodinu je útulné a harmonické

Zdroj: pexels.com

Jak vyčistit toaletu zevnitř?

Nyní je čas na dočištění zbytku toalety. Na čištění její vnitřní části můžete použít nejen záchodovou štětku, ale i hadřík či kartáč. Velkou pozornost věnujte prostoru pod okrajem, kde je velké množství nečistot a bakterií. Dobře se sem dostanete například se zubním kartáčkem. Vyčistěte také sedátko, šrouby či úchyty sedátka. Vše otřete vlhkým hadříkem a poté i suchým.

Nezapomínejte na vyčištění všech pomůcek

Poté, co bude vaše toaleta dokonale čistá, byste měli věnovat svoji pozornost také vyčištění všech pomůcek, které jste při úklidu použili. Všechny vydezinfikujte, můžete je opláchnout také horkou vodou. 

Autorský text | foto: pexels.com

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu