Jak zabezpečit kuchyni před dětmi

Kuchyň patří k nejnavštěvovanějším místům v domově každého z nás. Současně jde však o místo, které je pro naše děti nejnebezpečnější. Pokud i vy chcete zabránit tomu, aby zde došlo k úrazu vaší ratolesti, podívejte se na naše tipy, jak zabezpečit kuchyni před dětmi.

Každý z nás chce, aby byla naše kuchyň hezká a současně praktická. Většinou však zapomínáme na jednu neméně důležitou věc – na bezpečnost našich dětí. Pokud i vy přemýšlíte, jak zabezpečit kuchyni před dětmi, jste na správném místě.

Jak zabezpečit kuchyni před dětmi? Pozor na spotřebiče

Velkým nebezpečím pro vaše děti jsou bezpochyby spotřebiče. Pokud je to možné, vařte na zadních plotýnkách, aby se vaše dítě nespálilo. Skvělou volbou je také sporák s pojistkou – malé dítě tak sporák samo nezapne. Stejnou ochranu by měla mít také vaše trouba. Dvířka můžete zabezpečit pojistkou, nebo si můžete pořídit troubu se sklem, které zůstane vlažné i při pečení.

Čtěte také: Jak vyčistit sprchový kout?

Postarejte se o nábytek

Nábytek je pro malé děti také velmi nebezpečný. Jistě nechcete, aby si ve dveřích od skříňky přivřelo své malé prstíky. I proto vsázejte na skříňky s mechanickým dobrzďováním. Díky tomu si dítě zvykne, že skříně zavíráte nehlučně a že se neporaní při jejich zavírání. Tam, kam dítě dosáhne, neumisťujte nic ostrého. Pokud se vaše dítě dostane kamkoliv, je nejlepší možnou volbou používat speciální západky. Díky nim se dítě nedostane nikam.

Zdroj: pixabay.com

Podlaha by neměla klouzat

Pokud přemýšlíte, jak zabezpečit kuchyni před dětmi, ale i sebou samými, doporučujeme vám věnovat svoji pozornost podlaze. Ta by neměla být kluzká, pokud si na ní vy, ale ani vaše děti nechcete ublížit. Současně odstraňte koberečky, o které se lehce zakopne.

Odstraňte chemikálie

Většina z nás v kuchyni skladuje nejrůznější chemikálie – prostředky na mytí nádobí, přípravky na čištění odpadu, leštění povrchů či jejich odmaštění. Tyto prostředky skladujte tam, kam malé dítě nedosáhne. To samé platí u léků, které skladujete v lednici mezi ostatními potravinami.

Zdroj: pixabay.com

Zaslepte zásuvky

Zásuvky je třeba zabezpečit v celém bytě, v kuchyni je jich však nejvíc. Děti by se k nim neměly vůbec dostat – to je však v době zásuvek u podlahy takřka nemožné. I proto všechny zásuvky, v nichž není nic zapojeno, opatřete záslepkou nebo plastovým krytem, které vašemu dítěti zabrání v tom, aby do nich strkaly prsty nebo jiné předměty.

Nepřehlédněte: Rekonstrukce proměnila starý statek v bydlení snů

Pozor na odpadkový koš

Odpadkový koš na první pohled neznamená žádné nebezpečí, při pořádnějším prozkoumání je opak pravdou. Vaše ratolest by mohla sníst něco, co jste už vyhodili, mohla by se pořezat o sklenici, která se vám včera rozbila, nebo by si mohla ublížit při hře s prázdnými obaly. 

Autorský text | foto: pixabay, pexels

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu