Jak zařídit kuchyň? Hlavně prakticky!

Zajímá vás, jak byste měli zařídit svoji kuchyň tak, aby šlo vše jako po másle a příprava pokrmů pro vás a vaši rodinu vám přinášela jen a jen radost? Pak si přečtěte naše tipy na to, jak zařídit kuchyň prakticky.

Moderní jsou otevřené prostory, odkud vidíte kamkoliv

V současnosti je trendy přinášet do svých domovů co nejvíce otevřených prostor, které nám umožní trávit společný čas s našimi nejbližšími – ať už budeme v kuchyni nebo v obýváku, odkud na sebe hezky uvidíme. Tomuto spojení by se neměl přizpůsobit jen jednotný vzhled, ale také uspořádání. Tak, aby mohl vařící člověk při přípravě jídla komunikovat s osobou za barovým pultem, ale také aby nábytek plynule přecházel z kuchyně přes jídelní stůl až do obývacího pokoje.

Čtěte také: Petra (31): Zorganizovala jsem naši šatní skříň. Teď máme oblečení prakticky a přehledně poskládané

Zdroj: unsplash.com

Kuchyň rozdělte do tří zón

Hlavním prvkem v kuchyni je jistě kuchyňská linka – tu je třeba rozdělit do tří primárních zón. Ty se skládají z místa, kde budete mít dostatek pracovního prostoru, kde budete mýt nádobí a kde budete vařit. V případě kuchyní vyrobených na míru nemusíte mít strach, že by bylo něco zařízeno špatně. Avšak i u standardních kuchyní můžete najít jistou míru variability. Vybírejte kuchyně z kvalitních materiálů – díky tomu vám bude kuchyň sloužit i dlouhá desetiletí.

Vše pořádně zorganizujte

Pokud chcete, aby byla práce ve vaší kuchyni nanejvýš efektivní, musí být vše dobře zorganizované. Místo klasických spodních skříněk vám doporučujeme zásuvky, které jsou mnohem přehlednější a dostupnější. Správné řešení si zaslouží také horní skříňky a koutky linky – i když jsou tyto prostory hůře dostupné, stále zde můžete skladovat spoustu věcí. Zde je důležité jednoduché otevírání a zpřístupnění celého prostoru v koutě – bez záslepek.

Nepřehlédněte: Petr (34): Pořídil jsem do své ložnice čtyři prvky, díky nimž je místnost mnohem modernější

Zdroj: unsplash.com

Rozměry v hlavní roli

Výška soklu by měla být 5 až 10 centimetrů, vyšší sokl nepoužívejte, přijdete tak o cenný úložný prostor. Pod dřezem se často nachází prostor, který nemá u mnohých lidí žádné využití. My bychom vám doporučili využít toto místo pro umístění odpadkových košů. Co se týče výběru lednice, nehraje zde roli jen šířka a výška lednice, ale také její hloubka. Americké lednice mají hloubku kolem 72 cm, klasické lednice pak 60 cm.

K centrálnímu osvětlení přidejte i doplňková světla

V kuchyni musíte mít nejen hlavní osvětlení, ale také další doplňková světla. Při práci v kuchyni centrální světlo nestačí, protože bychom si při přípravě jídel zbytečně stínili. I proto vám doporučujeme dodat další světlo buď do spodní strany polic, nebo horních kuchyňských skříněk.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu