Jak zařídit úzkou chodbu

Chodba či předsíň jsou prvním místem, kam se dostanete poté, co vstoupíte do svého domova. I proto by toto místo mělo působit vesele či klidně, ale rozhodně ne depresivně. Je vaše chodba menších rozměrů? Nevadí! Dnes vám řekneme, jak zařídit úzkou chodbu.

Věšák? Jedině pevný a nástěnný

Zvažujete, jak zařídit úzkou chodbu? A tápete právě ve výběru vhodného věšáku? V tom případě hledejte co nejvíc minimalistický kousek, který však bude i přes svoje malé rozměry pevný a nezlomí se potom, co na něj pověsíte dvě bundy. Věšák musí udržet hned několik zimních bund, ale i kabátů, což je váha o několika kilogramech. Ideální je nástěnný věšák, na který toho budete moct pověsit poměrně hodně. Efektivním řešením jsou například různé sestavy, které se skládají nejen z věšáku, ale i různých polic. Využijete tak každý možný centimetr.

Hezky mohou vypadat také různě rozmístěné háčky nebo malé věšáky, které mohou sloužit k zavěšení klíčů, tašek nebo deštníku. Tímto způsobem můžete stěny ve své chodbě ozdobit designovými kousky během pár vteřin.

Čtěte také: Veselé a moderní bydlení pro mladou rodinu je útulné a harmonické

Jak vybrat botník do úzké chodby

Dalším krokem v akci „jak zařídit úzkou chodbu“ by měl být výběr botníku.  Hledejte takové, které se svými rozměry padnou i do malých chodeb. Snažte se hledat takové botníky, které budou mít co nejmenší hloubku, současně by se do něj měly vejít alespoň tři až čtyři páry bot pro každého člena vaší domácnosti. Když budete boty skládat do výšky, ne do šířky, bude se vám skladování bot řešit mnohem jednodušeji. Modely botníků s výklopnými systémy jsou zde tou nejlepší možnou volbou.

Jak zařídit úzkou chodbu? Zrcadlo je nezbytnost

Zrcadlo na chodbě neslouží jen jako doplněk, který vám umožní zkontrolovat váš vzhled před odchodem z domova. Navíc jde o kousek, který dokáže vaši úzkou chodbu během okamžiku opticky zvětšit. Přemýšlíte, jak zařídit úzkou chodbu? V tom případě můžete do chodby umístit i dvě zrcadla naproti sobě. Zrcadlo by však nemělo odrážet mnoho předmětů, aby prostor nevypadal zaplněně.

Zdroj: pinterest.com / homesandgardens.com

Koberec by neměl chybět

Do úzké chodby volte jedině úzký a dlouhý kusový koberec, který prostor opticky prodlouží. Navíc budou vaše nohy v teple. Jeho další výhodou je zachytávání nečistot z venku, takže si nečistoty nenataháte do zbytku svého domova. Koberec se stane lapačem špíny, bude vyžadovat pravidelné čištění, ale zbytek vašeho domova bude zářit čistotou.

Nepřehlédněte: Malý byt má dokonce i pokoj pro hosty

Jaké barvy jsou ideální?

Pokud je vaše chodba malá a úzká, vsázejte zejména na výmalbu ve světlých a pastelových barvách, chybu neuděláte ani s bílou výmalbou. Tmavá barva by prostor opticky ještě více zmenšila, což je efekt, který je pro nás nežádoucí. Jistě se nechcete po celém dni vracet do prostoru, který bude působit stísněně a depresivně. 

Zdroj: pinterest.com / houseandgarden.co.uk
Zdroj: pinterest.com / pufikhomes.com
Zdroj: pinterest.com / pufikhomes.com
Zdroj: pinterest.com / slasharchitects.com
Zdroj: pinterest.com / instagram.com/effiieli/

Autorský text | foto: Pinterest, Instagram

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu