Jak žije bývalý prezident USA Bill Clinton se svou manželkou Hillary?

Sama Hillary Clinton říká, že pořízení jejich současného domu byla naprosto spontánní akce, nad kterou nemuseli manželé dlouho přemýšlet. Když byla Hillary v roce 2000 zvolena do Senátu, potřebovala klidnou oázu lásky a štěstí, protože si pochopitelně potřebovala odpočinout od každodenních dlouhých jednání. Už při první prohlídce si je dům získal krásným výhledem z horních pater na zadní stranu britského velvyslanectví.

Jak vypadá dům Clintonových?

Bill a Hillary se krátce po první prohlídce nastěhovali do nádherného novogorgiánského domu z červených cihel o rozloze 5 500 metrů čtverečních. Tento dům byl postaven v roce 1951, takže se nejedná o žádnou novostavbu. Celý komplex potřeboval výraznější rekonstrukce, avšak s tím nebyl sebemenší problém. Úkolu se totiž ujala úspěšná návrhářka Rosemarie Howe.

null

null

Čeho si mohou Clintonovi užívat?

Ve spolupráci ještě dalších významných návrhářů se podařilo vytvořit nádherný obývací prostor rozšířený o zimní zahradu, která je prakticky neustále zalitá sluncem. Při pohledu na nábytek v reprezentativních místnostech okamžitě poznáte, že se oba manželé pohybovali ve vysoké politice. Vše je zařízeno velice vkusně a elegantně. Nechybí decentní barevné kombinace a samozřejmě květiny, které pročistí danou místnost.

null

null

Diplomacie na každém kroku

Všichni, kdo budou chtít Billa a Hillary navštívit v jejich domě, musí při vstupu do rezidence podepsat knihu hostů. U schodiště vedoucího do druhého patra se pak nacházejí fotografie nejenom Billa, ale také Hillary z významných politických mítinků nebo misí. Nesmí chybět ani portréty obou manželů, protože při vstupu do domu byste měli okamžitě poznat, kdo v něm bydlí.

null

null

Mnozí by očekávali, že bude Bill a Hillary Clinton žít v honosné vile daleko od civilizace. Oni si ale spokojeně žijí uprostřed hlavního města Washington D. C. ve skromném rodinném domě, který nijak nepřekypuje luxusem.

Autor: Lenka Svobodová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu