Mobilní klimatizace jako způsob, jak se ochladit během horkých letních dnů

Letní horka umí potrápit mnohé z nás. O to víc ve chvílích, kdy bydlíme například v podkroví nebo v malém bytě, který se může stát během několika málo hodin doslova domácí saunou. Pokud se chcete těmto nepříjemným problémům vyhnout, je na čase pořídit si klimatizaci – ideálně takovou, která bude mobilní.

Obliba mobilních klimatizací je stále větší, poptávka po nich také stoupá rychle nahoru. A není divu. Letní vedra jsou každým rokem více a více nepříjemná, takže se použití mobilní klimatizace jeví jako snadné a efektivní řešení. Víte ale, proč je lepší dát přednost mobilní klimatizaci před tou vestavěnou?

Mobilní klimatizace je přenosná

Vzhledem k tomu, že to mají mobilní klimatizace i v názvu – velkou výhodou tohoto typu klimatizací je právě jejich mobilita, jinými slovy pohyblivost. V případě, že budete mít doma vestavěnou klimatizaci, která se bude upínat jen na jeden pokoj z celého vašeho domova, je dost možné, že všude jinde kromě daného pokoje budete mít horko. U mobilní klimatizace máte však tu výhodu, že ji můžete libovolně přesouvat nejen po celém vašem bytu či domu, vzít si ji s sebou můžete také třeba na chalupu.

Chládek můžete mít doslova kdekoliv

Na současném trhu se můžete setkat hned s několika typy a druhy mobilních klimatizací, díky kterým budete mít jistotu, že najdete takovou, která bude vyhovovat přesně vám. Některé klimatizace jsou vhodné do velkých rodinných domů, jiné uspějí spíše na chalupě či v bytu. Pokud vyberete model s dostatečnou výkonností, bude pro vás letošní léto procházka růžovou zahradou.

Vyhnete se montáži

U klasické klimatizace by bylo třeba provést dost složitou instalaci, přičemž u spousty staveb je třeba na klimatizaci myslet už při stavbě domu či bytu nebo při jejich rekonstrukci. Mobilní klimatizace vás těchto problémů ušetří. Je jen na vás, kam ji postavíte. Stačí ji postavit do pokoje a zapnout. Pokud má však vaše klimatizace odvodovou rouru, je třeba ji umístit ven z místnosti, aby se teplý vzduch nevracel zpět.

Investice, která se vám vrátí během okamžiku

Vzhledem k rostoucí oblíbenosti mobilních klimatizací jejich cena postupně klesá, proto si svoji klimatizaci může v současné době dovolit už kdokoliv. Jedná se o investici, která se vám během okamžiku vrátí. Moderní mobilní klimatizace však nemají ani vysoké náklady na provoz.

Čtěte také: Jak by vypadal domov hrdinů ze seriálu Přátelé, kdyby se nyní natočila nová epizoda?

Její údržba je pohádkově jednoduchá

Oproti klasické klimatizaci je údržba té mobilní mnohem příjemnější a pohodlnější. Vždy záleží na tom, jak často budete klimatizaci používat. Většina výrobců však uvádí, že stačí jednou za rok vyměnit filtr a cca dvakrát vylít zkondenzovanou vodu.

Typy mobilních klimatizací

V současnosti se na trhu můžeme nejčastěji setkat se čtyřmi typy mobilních klimatizací. A to se splitovou mobilní klimatizací, jedno-hadicovou mobilní klimatizací, dvou-hadicovou mobilní klimatizací, ale také s ochlazovačem vzduchu. 

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT