Oblíbený materiál v koupelně? Dřevo! Víme, jak jej začlenit do prostoru

Koupelna – nejedná se jen o praktickou místnost, která nesmí nikde chybět. V současnosti se koupelny přetvářejí v příjemné oázy klidu a pohody. V místa, kde si člověk odpočine po náročném dni. Některé koupelny by mohly dokonce konkurovat koupelnám ve wellness hotelech. A víte, jak si můžete svoji koupelnu udělat mnohem útulnější? Za pomoci dřeva, které je letos trendy. A my vám řekneme, jak na to!

V současnosti jsou přírodní materiály stále oblíbenější. A není divu. Ačkoliv je pořizovací cena přírodních materiálů vyšší, než je tomu u syntetiky, jsou přírodní materiály příjemnější, mají delší životnost a prostoru dodávají na útulnosti. Zatímco v obývacím pokoji či kuchyni vás dřevo nepřekvapí, jsou místa, kde byste jej nečekali – třeba v koupelně. Říkáte si, že je to hloupost, protože je tam vlhko? My vám dnes řekneme, proč by mělo být dřevo i ve vaší koupelně.

Zdroj: Unsplash

Dřevo vypadá v koupelně skvěle

Se dřevem v koupelně se můžete setkat na několik způsobů – a to nejen ve formě nábytku, ale také různých doplňků. Dřevo koupelnám zkrátka sluší. Jinak by se nezačaly vyrábět dlaždice s jeho dekorem. Což je ideální alternativa, pokud nechcete klasické dřevo. Dřevěné prvky v koupelně ve vás budou vzbuzovat pocit hřejivosti, útulnosti a pohody. Čím více dřeva v koupelně bude, tím více jako v lázních či sauně si budete připadat.

Čtěte také: Víte, proč se psi honí za svým ocasem a ve spánku pohybují nohama, jako když běhají?

Dřevo má tu moc, že prostor opticky zahřeje a zjemní. Vzhledem ke své přirozenosti je dřevo snadno kombinovatelné s dalšími materiály i barvami. Když vás nějaká barva doplňků omrzí, snadno je vyměníte za jiné. To byste v případě, že by vás omrzel červený nábytek, udělat nemohli. Pokud nechcete investovat do nákladné rekonstrukce každých pár let.

Zdroj: Unsplash

Na nábytku i ve formě doplňků

Je jen na vás, zda bude dřevo dominantou vaší koupelny, nebo zda jej do své koupelny vnesete jen ve formě doplňků. Vybírat si můžete z pestré nabídky na trhu. Pokud chcete využít dřevo na maximum, bude v koupelně vypadat skvěle dřevěná deska pod umyvadlo, deska nad pračku, ale i police na stěnách. Co se týče doplňků, skvěle vypadá dřevěná rohož před sprchu.

Dřevo můžete využít v koupelně poměrně všestranně. Ať už se jedná o umyvadlové skříňky, desky pod umyvadla, stoličky, dávkovače mýdla, police, věšáky nebo kelímky. Ze dřeva může být ve vaší koupelně prakticky cokoliv. Vše je jen na vás, vašich finančních možnostech a fantazii. Se dřevem si můžete nechat obložit celou koupelnu, nebo si můžete pořídit dřevěnou podlahu.

Nepřehlédněte: Přímořský styl si nemusíte užívat jen na dovolené. Víme, jak jej můžete začlenit i do svého domova

Zdroj: Unsplash

A slyšeli jste o dřevěném sprchovém koutu? Abyste se vyhnuli problémům s poškozením dřeva a plísněmi, je třeba vybírat z takových dřevin, které jsou vhodné do vlhkých prostor. Typicky se jedná o exotické dřeviny. Když se přidá správné ošetření a funkční odvětrávání, není problém.

Nezapomínejte na vhodné ošetření dřeva, aby vydrželo co nejdéle

V koupelnách jsou jiné podmínky než ve zbytku vašeho domova. Je zde vlhko, teplo – ideální podmínky pro vznik plísní a dalších problémů. Právě časté vlhko (obzvlášť, pokud milujete dlouhé a horké sprchy) může změnit strukturu dřeva, případně způsobit jeho plesnivění. Tomu lze ale zabránit

Alfou a omegou je výběr vhodných dřevin – z našich dřevin je to ořech, dub a mořený smrk. Z těch exotických pak bambus, teak, wenge či sapele. Tyto dřeviny potřebují také vhodné ošetření. A to voskem či olejem.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu