Pharrell Williams není jen skvělým hudebníkem, ale také bytovým návrhářem. Nyní navrhuje byty v Torontu. Je něco, co talentovaný mladík neumí?

Je slavným hudebníkem, produkuje filmy nominované na Oscara, podílí se na módních návrzích a nyní se dal na spolupráci s architekty. Pharrell Williams asi umí dělat úplně všechno.

Spolupráce na bytových komplexech

Pharell Williams nedávno spolupracoval s kanadským vývojovým týmem v oblasti architektury na projektu rezidenční budovy se 2 věžemi a 750 byty. Stal se součástí týmu architektů IBI Group a návrhářů interiérů U31 při přípravě exteriéru, interiéru a vybavení tohoto bytového komplexu. Pharell byl nadšen! Příležitost, kdy mohl aplikovat své nápady a názory na nové fyzické struktury pro něj byla úžasným zážitkem.

Untitled (Bez názvu)

Budovy byly nazvány Untitled, tedy Bez názvu. Mají prosklený interiér se zvlněnou fasádou a obě věže jsou propojeny jakýmsi pódiem. Podrobnosti o projektu jsou zatím hodně utajovány, ale z důvěryhodných zdrojů víme, že Williams bojoval za to, aby rezidence byly dostatečně rozčleněny tak, že si obyvatelé budou moci vytvořit vlastní estetiku, aniž by byli příliš ovlivňováni návrháři. „Prožít svůj život v Bez názvu znamená, že nemusíte žít podle ničeho, nikoho ani vystupovat nad rámec standardu.“ řekl Pharrell.

Skvělá koncepce

Dále ke svému názoru Williams dodává: „Standard musí být právě o tom, že umožňuje lidem vytvořit si svůj vlastní svět.“. Hlavní provozní ředitel vývojářské společnosti Reserve Properties sám přiznal, že je Williams tlačil k navrhování prostor tak, aby byly dostatečně univerzální. Namísto, byť nepřímého diktování životního stylu, vznikly harmonické prostory, které dobře poslouží jako pozadí životů budoucích obyvatel. Vzniklá koncepce je nadčasová a jedinečná.

Není to jediný hudební architektonický počin

Zájem o architekturu a design Pharrell Williams sdílí i s jinými hudebními hvězdami. Například rapper Kanye West nedávno rozšířil svou módní značku Yeezy o architektonickou divizi „zlepšení světa“, která začíná projektem na výstavbu bydlení pro bezdomovce Star Wars.

A další počiny Pharrella Williamse? Věřte nevěřte, ale spolupracoval například také se slavným architektem Zahou Hadidem na teniskách pro Adidas nebo s architektem Miami Chad Oppenheimerem na středisku pro mládež ve své rodné Virginia Beach. Navrhl též avantgardní židle s lidskýma nohama nebo takové, kde jsou prvky podobné článkům a kolům na vojenském tanku.

Řekněte sami. Opravdu umí tenhle mladík všechno?

Autor: Katka Procházková

#kvíz 1 / 1 | Na vývoji tenisek které značky se Pharell podílel?

Na vývoji tenisek které značky se Pharell podílel?

ZAVŘÍT