Postel: Víte, kam ji umístit v dětském pokoji?

Zařizování pokoje pro děti není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Pokud jste i vy ve fázi, kdy řešíte rozmístění nábytku v něm, čtěte dál. Poradíme vám, kam umístit postel v dětském pokoji.

Kam umístit postel v dětském pokoji?

Dětskou postel umístěte tak, aby z ní dítě vidělo do celé místnosti, zejména na vstupní dveře. Díky tomu se bude cítit bezpečně. Naopak ji postavte co nejdál od okna, aby z něj dítě při hraní si nevypadlo.

Nad postelí, ale ani v její bezprostřední blízkosti by neměly ležet žádné předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost vašeho dítěte. Sem patří jak ostré hrany, tak i těžké předměty. Právě ty by neměly být přímo nad postelí, odkud by mohly spadnout a dítě zranit.

Zdroj: Pexels

Čtěte také: Provoňte si domov pomocí těchto 5 jednoduchých kroků

Jak na umístění postele podle feng shui

Pokud vás zajímá tradiční čínské učení Feng Shui, můžete se podle něj řídit také při zařizování dětského pokoje.

  • Čelo postele by se mělo opírat o stěnu, na které nejsou okna ani dveře. V opačném případě by tudy procházela aktivní energie, která nenechá dítě v klidu spát.
  • Postel neumisťujte do průvanu, aby dítě neonemocnělo.
  • Do blízkosti místa, kde bude mít dítě hlavu, neumisťujte žádnou elektroniku, ideálně ani lampu.
  • Kolem dětské postele udržujte pořádek, večer společně všechny plyšáky i hračky pouklízejte.
  • Na postel nemůže mířit žádná ostrá hrana dveří, okna, stěn, ale ani trámu. Podle Feng Shui jde o zdroj neklidného spánku.
  • Prostor, kde bude dítě spát, byste měli zařídit v tlumených barvách a vzorech, které dítě uklidní a připraví ke spánku.
Zdroj: Unsplash

Nepřehlédněte: Proč byste měli zvážit možnost pořízení si srubu či roubenky?

Pokud máte postel v dětském pokoji umístěnou, je na čase vyřešit zbytek – při zařizování dětského pokoje myslete na to, aby se v něm dítě cítilo bezpečně, příjemně. Nebojte se barev, které rozvíjejí dětskou fantazii a podporují soustředění.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu