Překonání slovních bariér u inteligentních domů. Nyní jsou slova vhodná i pro ty, kdo mají řečové poruchy

Začínající izraelská společnost Voiceitt svou nestandardní technologii rozpoznávání řeči do hlasem aktivovaných zařízení využívá i pro inteligentní domácí systémy. Technologie rozpoznávání řeči společnosti Voiceitt umožňuje lidem se závažným postižením řeči komunikovat hlasem do svého telefonu, domova, televize, inteligentních zámků nebo dalších zařízení.

Pro zdravé, i nemocné!

Zdravotní stavy, jako je dětská mozková obrna, Parkinsonova nemoc a cévní mozková příhoda, narušují verbální komunikaci někdy ve spojení s poruchami motorických dovedností. A právě tito lidé se potřebují obracet na hlasem aktivované technologie, aby zlepšili kvalitu svého života a zvýšili svou celkovou nezávislost.

Marketingový manažer společnosti Voiceitt Miri Feldsharov říká: „Společnost Voiceitt pracuje na integraci technologie rozpoznávání řeči a jejími poruchami s technologiemi smart-assistant, které již podporují širokou škálu inteligentních domácích zařízení a zařízení.“ V létě 2019 zahájil Voiceitt ve spolupráci s Inglis House ve Philadelphii svůj první pilotní projekt inteligentní domácí integrace.

Pilotní video

Na průkopnickém videu je zachycena obyvatelka Jeanne Cwynski, která přikazuje softwaru Voiceitt vypnout lampu, a pak ještě i televizi. Většina technologií rozpoznávání hlasu dříve vylučovala možnost jejich použití při poruchách řeči. Zlepšení díky inteligentním zařízením společností Voiceitt pomohlo přinést technologii lidem, kteří z ní mohou těžit nejvíce!

Testování beta verze

Nyní společnost testuje takzvanou beta verzi svého produktu. Uživatel zaznamenává, a aplikace poté použije zaznamenané a získané informace a naučí se interpretovat, jak uživatel mluví. Jakmile uživatel do aplikace promluví, aplikace odráží syntetizovaný zvukový překlad i text na obrazovce.

Netradiční databáze

Společnost má jednu z největších databází nestandardních hlasů a neustále ji rozšiřuje. Žádá lidi, aby darovali své hlasy! Spoluzakladatelka Voicett, Sara Smolley, říká: „Všechny indikátory směřují k tomu, aby hlasová technologie neustále rostla, takže komponenta dostupnosti by neměla být jen hezká, ale opravdu důležitá.“

Společnost Voicett se podílela na akceleračních programech se společnostmi Google a Amazon a byla financována z fondu Alexa a fondu rizikového kapitálu Amazonu pro inovace hlasových technologií. Její nový technologický posun je obrovským přínosem pro nové trendy!

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Kdo je spoluzakladatelkou společnosti Voicett?

Kdo je spoluzakladatelkou společnosti Voicett?

ZAVŘÍT